Сторінка директора, червень 2018

Вітання всім.

Завершився 2017-2018 навчальний рік, ще один рік у історії Першої міської.

Для нас він був досить успішним, особливо у навчанні учнів та гімназистів. Так, вперше за станні роки суттєво збільшилась на 20% кількість тих, хто закінчив перехідні класи з Похвальними листами. Зазначу,що є класи,де кількість нагороджених сягає 40% від загальної кількості школярів. З часом, вони стануть призерами та медалістами, переможцями МАН тощо.

Потішили результати ЗНО, хоча випустили ми не найсильніші класи. Наші очікування були гіршими, однак результат виявився досить хорошим. Так, середні бали становлять: з англ. мови - 9.8, з математики-8.3, з укр. мови- 9.2, з франц. мови - 12, з історії України -8.7, з географії - 12. Зазначу, що гімназія отримала лише частину результатів, повну інформацію ми отримаємо у серпні. Щодо результатів з англійської, якби не неявка одного з випускників на ЗНО, ми б мали вагому десятку.

Серед 51 випускників було дві медалістки, одна - призер 4 етапу олімпіад та золота медаль МАН. Наші гімназисти вибороли 7 (+1) перемог на всеукраїському рівні, що є найкращим результатом в області і навіть в Україні. Причому якісний склад перемог є дуже високим: 3 перших місця, два других та два третіх, а в МАН - перше місце і Золота медаль.

В цілому, рівень успішності школярів помітно виріс, що тішить педколектив, батьків та самих учнів та гімназистів. На мою думку, саме рівень навченості, є головним в роботі закладу.

Активно працювали мовні центри при гімназії, особливо успішні результати показали випускники, які готувались до екзаменування на базі центру ОЛІМПУС. По кількості тих, хто закінчує навчальний заклад з міжнародними мовними сертифікатами, ми впевнено тримаємо пальму першості в області і навіть в Україні.

Ми провели чимало цікавих неординарних гімназійних та міських заходів. Найуспішнішим виявився міський конкурс ПЕДДІНГТОН для середнього віку школярів. Провели ми всі заплановані традиційні заходи.

За кошти БФ До україни через освіту, було виготовлено два наклади 32-сторінкового гімназійного часопису ГІМНАЗИСТ, активно працював сайт.

Нас відвідували численні колеги, дипломати, ми провели низку семінарів та майстер-класів. Рік, що минає, був роком становлення гімназійного телебачення. Він був складним, бо справа виявилась досить складною, однак гімназійне ТВ є і сподіваюсь, працюватиме далі.

За рахунок благодійного фонду зміцнювали матеріальну базу закупили два телевізори, відремонтували актову залу, а за рахунок щедрого спонсора отримали потужний ксерокс, телевізор та звукопідсилювальне обладнання.

Вперше у 5-х класах працював волонтер з Китаю та вивчалась ця надскладна мова. Ми продовжуватимемо вивчення іноземних мов силами волонтерів-носіїв мов. Хочу подякувати благодійному фонду, який взяв на себе клопоти оплати праці вчителів третіх мов та проживання волонтерів.

Протягом року вчителі багато вчилися. Дирекція не шкодувала коштів на навчання вчителів. Ми добре розуміємо, що треба бігти до успіху семимильними кроками. Новітні технології ввірвались у життя української школі і відставання у їх використанні, може привести до негативних результатів.

Протягом літа ми набрали три перших класи. "Епопея", яка мала місце і вилилась навіть на центральні канали ТБ, сколихнула не тільки Черкаси. Ми були змушені ліквідувати спільно з батьками створену ігрову кімнату, щоби посадити за парти ще один перший клас. Такого напливу бажаючих, я не бачив давно, а про тиск та проблеми, навіть говорити не хочеться. На жаль, відтепер ми матимемо значні проблеми у новому навчальному році в частині розміщення класів, можливостями користуватись місцями загального користування, проведення уроків фізкультури у єдиному спортзалі, тощо. На жаль, до наших прохань та батьківських письмових вимог, прислухались лише частково. Якщо профільне Міністерство не послухає педагогів і не внесе зміни до механізму зарахування до перших класів, набуті досягнення буде швидко знівельовано, а соціальна несправедливість зросте нечувано.

У навчальному році, що наступить, нам прийдеться робити болючий, але необхідний для гімназії вибір. На вулиці - літо. Дирекція розпочинає створювати необхідні умови для перших класів, отримано частину задекларованих державою коштів, чекаємо міську частку. Створення ового освітнього середовища для першокласників - головне завдання літа.

Продовжимо працювати у нових проектам,право на участь у яких,ми вибороли у 2018 році. А їх чимало. Перевчили всіх вчителів, які працюватимуть з першими класами, добрали вчителя з іншої школи, яка працюватиме з першачками. Самотужки, за рахунок благодійного фонду, створимо лінгафонний кабінет на базі кабінету №19. Там працюватиме вчитель Момот Ю.В.

На жаль, невідома доля класу ЛЕГО, міська рада виділила кошти на ремонт теплиці під цей клас, на грудень. Як і кошти на спортмайданчик. Шансів,що гроші просто пропадуть, дуже багато. Не буде зроблено цього року і ганок, нам виділено 400 тис. грн, яких вистачає лише на повний розрахунок за виконані роботи із ПП Промсервіс-С. Історія з фасадом триває з 2010 року і кінця краю їй не видно.

Нам не звикати до проблем, будемо вчити школярів, решта колись вирішиться. Самотужки, в основному за кошти БФ, зробимо всі поточні ремонти, створимо додатковий кабінет англійської мови, купимо нове обладнання, встановимо подарунок гімназії від випускників 2018 року.

Насамкінець,хочу подякувати батькам за допомогу у навчанні учнів та гімназистів, матеріальну підтримку. Особливі слова подяки благодійному фонду ДО УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ОСВІТУ. Якби не його можливості, ми б втратили нашу самоідентичніть та чимало унікальних можливостей.

З повагою директор С.І. Саєнко 


Відредаговано 28.06.2018

Оголошення

04.03.2021

З ініціативи ЇЇ величності Королеви Першої міської гімназії Софії Шипович оголошується початок нового проекту «Little princess - 2021». До участі проекті запрошуються учениці 2 – 3 класів. Метою проекту є обрати Принцесу гімназії, яка старанно навчається, має активну громадську позицію і буде прикладом для інших.

Реалізація проекту відбуватиметься в декілька етапів:
 • до 12 березня он-лайн реєстрація всіх охочих  за посиланням https://forms.gle/wbX1JUtbjgiQMkUx8
 • 18 березня відбудеться відбірковий тур серед усіх, хто зареєструвався: тестове завдання англійською мовою. Відбірковий тур буде проводитися в оффлайн режимі. За результатами відбіркового туру буде визначено 10 учасниць, які візьмуть участь у фіналі.

Наприкінці квітня відбудеться конкурс, під час якого буде обрана Принцеса. Конкурсна програма буде включати конкурс талантів, інтелектуальну вікторину й конкурс «Презентуй себе».

Принцеса гімназії буде виконувати свої обов’язки до закінчення початкової школи.

03.03.2021

Для створення гумористичних скетчів запрошуються творчі особистості 5-9 класів з цікавими ідеями.Всім бажаючим звертатись за телефоном 0738009003 -Юля Хоменко

27.02.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого продовжено термін дії карантину у закладах освіти до 30 квітня 2021 року

19.02.2021

Весняні канікули в ПМГ: 29.03-04.04.2021


31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи береш ти участь в опитуванні сайту?

    Так,завжди - 32

    Так,інколи - 21

    Ніколи - 0

    Мені байдуже - 0

    Чи є ефект від опитувань на сайті?

    Думаю,що так - 30

    Так,це прояв демократії - 10

    Думаю,що незначний - 15

    Мені байдуже - 0

    Чи надсилав ти колись питання у віртприймальню?

    Так - 20

    Ні - 33

    Чи читаєш ти відповіді дирекції у віртприймальні?

    Так,всі - 40

    Так,але лише на свої питання - 4

    Ні,не читаю - 8

    (Батькам) Чи читаєте ви ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ на сайті?

    Так,часто - 27

    Так,інколи - 11

    Дуже рідко - 5

    Ніколи - 3