Вечірка розповіла про доброчинну ініціативу колишніх випускників

13.02.2021

Оперна співачка з Осло Дарія Катиба вирішила матеріально допомогти родинам учителів-пенсіонерів Першої міської гімназії. Дарія – колишня учениця цього навчального закладу.

– Кілька років тому до школи прийшла тендітна дівчина, – розповідає директор школи Сергій Саєнко. – Виявилося, що це наша учениця. Даша 9 років відучилася в нашій гімназії. Потім у 2005 році разом із батьками виїхала на місце постійного проживання в Норвегію. Там серйозно займалася вокалом і нарешті стала оперною солісткою в столиці Норвегії Осло.

Весною Даша знову звернулася до директора.

– Казала, що зв’язалася з колишніми однокласниками. Разом вирішили допомогти вчителям-пенсіонерам Першої міської гімназії. Запитувала, як саме їм допомогти: грошима чи чимсь іншим. Ми надали Дарії контакти цих людей. Точно знаю, що вона з ними зв’язалася і шести чи семи пенсіонерам справді суттєво допомогла.
Класним керівником Даші Катиби була вчителька української мови Вікторія Третяк.

– Пам’ятаю Дарію тендітною дівчинкою. Дуже добра, уважна, ввічлива. Відмінницею не була, але вчилася дуже добре. Весь вільний час присвячувала музиці. Радію, що вона досягла таких успіхів і не забула про свою школу й своїх учителів.
Сама Даша Катиба розповідає, як з’явилася її ініціатива. Дівчинка співала з чотирьох років і майже все життя займалася музикою. Із 15-ти років проживає в королівстві Норвегія, де  закінчила Норвезьку музичну академію й університет Агдера по класу академічного вокального виконання. Займається виконавською діяльністю як в Норвегії, так і за кордоном, є хоровим диригентом і викладає вокал.

– Я вдячна гімназії та Першій музичній школі за ту прекрасну освіту, яку я отримала в Черкасах, і яка допомогла мені стати тим, ким я зараз є. Ініціатива допомогти вчителям з'явилася у мене навесні під час початку карантину та ізоляції, розповіла наша землячка Дарія Катиба. -  Я живу в Норвегії багато років, але мої рідні залишилися в Україні. Я намагаюся щороку відвідувати їх, і особливо своїх бабусь і тому не з чуток знаю, як нелегко зараз доводиться старшому поколінню. Я часто згадувала шкільні роки й учителів. Адже школа по суті є нашим другим домом. А вчителі не тільки прищеплюють нам знання, а й сильно впливають на формування наших моральних якостей і цінностей.

Дарія зв'язалася зі своїми колишніми однокласниками по месенджеру, і розповіла про ініціативу.

– Було дуже приємно, що багато хто з них поділяють мої думки і теж загорілися цією ідеєю. Спочатку в групі було лише кілька людей, але вже через пару днів кількість імен значно збільшилася. Багато однокласників як і я, живуть за кордоном вже багато років. Але вони пам'ятають тих, хто заклав ази знань в їх доросле життя.  – ділиться Дарія. - Ми підключили до співпраці як наш, так і паралельний клас. Дуже допомогли директор першої гімназії Саєнко Сергій Іванович і колишній завуч, а тепер пенсіонерка Ананьєва Надія Василівна. Нам би хотілося окремо згадати й подякувати вчителям: Яковлевій Валентині Сергіївні за те, що прищеплювала нам любов до культури та літератури, Шокаревій Раїсі Олександрівні за прекрасний світ іспанської мови, Третяк Вікторії Павлівні за її оптимізм і готовність завжди відстоювати наші інтереси.

Ініціативою зацікавилися випускники інших потоків, і хочуть найближчим часом її підхопити. Дарія  сподівається, що цей приклад стане гідним для наслідування й ланцюжок добра і подяки буде рости і охопить не тільки нашу Першу Гімназію, а й інші школи.

Сергій Саєнко вражений вчинком співачки.

– Дуже приємно, що людина, яка досягла світової слави, не забула, де вона навчалася, де опановувала іноземні мови. В кожен свій приїзд Даша намагається зайти до школи. А ідея допомогти вчителям-пенсіонерам узагалі варта якнайбільшої поваги, - вражений вчинком Дарії директор гімназії.


Оголошення

14.04.2021

Читання, присвячені творчості М.Драй-Хмари, анонсовані на 15 квітня, переносяться на пізнішу дату, яка буде повідомлена учасникам додатково.

09.04.2021

З 12 по 25 квітня у всіх школах міста в 5-11-х класах буде продовжено навчання із застосуванням дистанційних технологій (у ПМГ Classroom).1-4 класи навчатимуться у звичному режимі.

29.03.2021

З 12 квітня розпочнеться прийом документів для зарахування до 1-х класів (два класи по 30 осіб). Останній день прийому документів - 31 травня 2021 року. Для подачі документів та дотримання карантинних вимог, обов'язковий попередній запис у секретаря з 5 квітня за телефоном 337121.

Нагадуємо, наявність довідок 086-1/о та 063 (щеплення) є обов'язковою.


Детальніше >>

27.02.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого продовжено термін дії карантину у закладах освіти до 30 квітня 2021 року

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Оціни свою роботу онлайн з 5 по 9 квітня

    Відмінно - 15

    Добре - 24

    Задовільно - 5

    Не працював - 1

    Оціни роботу гімназії онлайн з 5 по 9 квітня

    Відмінно - 13

    Добре,були незначні проблеми - 22

    Погано,було багато проблем - 4

    Важко визначитись - 1

    Чи втомився ти від дистанційної роботи?

    Так,це складно - 15

    Ні,це легко - 22

    Складно відповісти - 7

    Чи повинні вакцинуватись всі вчителі з 1 вересня?

    Так,це було б добре - 18

    Ні,це не дасть результату - 21

    Не знаю - 8

    Чи повинні вакцинуватись всі учні з 1 вересня?

    Так,це було б добре - 13

    Ні,це не дасть результату - 27

    Не знаю - 7

    Чи виготовили тобі батьки картку Visa FacePay?

    Так,хотів би вже її застосувати - 14

    Ні,в процесі - 9

    Мені її не виготовлятимуть - 18

    Я не знаю,що це - 8