Конкурсна робота: Ментальність майбутнього (погляд гімназистів)

21.09.2021

Зазирати у майбутнє – справа непроста і ризикована. Адже наразі світ так швидко і непередбачувано змінюється (чого вартий лише глобальний досвід життя у пандемії, якого ми набули останнім часом), що будь-які прогнози зводяться нанівець і можуть бути дуже далекими від реальності!

Тож, домашнє завдання «Ментальність майбутнього», отримане гімназійною журналістською командою до Міжнародного фестивалю "Золота осінь Славутича", спонукало нас серйозно задуматись. Власне, а що ж таке ментальність? Це спосіб мислення? Загальна духовна налаштованість покоління? Установка індивіда або соціальної групи до навколишнього світу? Чи коктейль з усього вказаного вище? Якою ж буде ментальність майбутніх поколінь?

Відповідь зумовлюється загальним нестримним розвитком, що зачепив усі сфери життя людини. Найочевиднішим видається, що значення технологій для кожного з нас ще більше зростатиме, і це вплине на ментальність майбутнього: людство ставатиме все більш залежним від гаджетів, технічних новинок. Це спрощує процеси, економить час, змінює алгоритми звичних дій… Людина майбутнього стане людиною вільною від побуту і залежною від високотехнологічних побутових пристроїв? Ймовірно, зникатимуть прості технічні професії, які не потребуватимуть творчості й креативності, адже їх зможуть виконувати роботи. Знову ж, рухаємось у напрямку спрощення… Але дорогою не втратити б нам здатність вільно мислити та творити. Сподіваємось, що мистецтво, зокрема й журналістське, залишиться цариною «людини розумної». Але це можливо за умови, що люди,залучаючи в своє повсякдення все більше технологій і маючи більше вільного часу, використають його для власного саморозвитку, дбатимуть про внутрішній світ. Однак відповідно до результатів звіту Digital 2020 сучасна людина в середньому проводить в інтернеті майже 7 годин на добу і більшість цього часу витрачає на соціальні мережі та перегляд розважального контенту. Пригадайте, як у транспорті, кав’ярнях, під час шкільних перерв чи відпочинку на пляжах і в парках люди не відводять очей від смартфонів. Зізнайтесь, а ви ставали заручниками розетки, користуючись майже розрядженим смартфоном? Тож очевидно, що нам є над чим задуматись.

Водночас хочемо вірити, що ментальність майбутнього буде з префіксом ЕКО. Адже кожен з нас – частинка природи, а не причина її знищення. І повсякдення людини, і технології ставатимуть більш екологічними, бережливими у використанні природних ресурсів та збереженні їх для майбутніх поколінь. Ментальне усвідомлення себе невід’ємною частиною природи та Всесвіту буде основою майбутнього розвитку в умовах зменшення ресурсів. Мода, їжа, транспорт, розваги ставатимуть більш технологічними, але й екологічними водночас. Ідеальне поєднання!

Щодо самої ментальності як психологічної ознаки, то людство, сподіваємось, переорієнтується зі споживання зовнішніх ресурсів для самоствердження на пізнання ресурсів внутрішніх, розуміння власної самоцінності й потенціалу. Дослідження вчених наслідків коронавірусу уже зараз звертають увагу на неочевидний, але лише на перший погляд, вплив пандемії на психологічне здоров’я і необхідність підтримки себе і близьких. Титулована спортсменка Сімона Байлз відмовилась від виступу на олімпіаді у Токіо, щоб сфокусуватися на психологічному здоров’ї. Діти з інакшим розвитком психіки, наприклад, з аутизмом, мають можливість навчатися поряд з іншими у інклюзивних класах. Однак такі рішення все ще викликають дискусії і несприйняття у багатьох членів суспільства. Сподіваємося, у майбутньому утвердиться розуміння необхідності внутрішнього здоров’я і благополуччя для всіх.

Сучасна людина все ще затиснута кордонами зовнішніми та внутрішніми. Людина майбутнього прагне їх , як мінімум – розширити, а в ідеалі – прибрати! Глобальна мобільність сприятиме формуванню більшої відкритості, динамічності, комунікації з представниками та представницями різних країн і культур із різних куточків планети, а можливо, й Всесвіту. Тож цінність толерантності й партнерства зростатиме. А для їх ефективності необхідне буде внутрішнє розуміння і прийняття людства в усьому різноманітті! Колір, віра, гастрономічні вподобання – це лише форма, яка доповнює внутрішню суть. І це безцінно! Зростатиме розуміння того, що всі ми різні не лише зовнішньо, а й внутрішньо, що ментальний світ кожної людини відмінний, але водночас є цінності, які можуть нас об’єднувати і бути майданчиком для взаємодії.

Журналістська команда Першої міської гімназії сподівається, що ментальність людства майбутнього буде більш технологічною, екологічною, чутливою до різноманіття, менш конкурентною і більш відкритою до світу та співпраці. Люди стануть більш справжніми у відносинах зі світом і з собою. Такою і буде ментальність майбутнього! А інакше – майбутнього просто не буде – людство самознищиться…

Оголошення

22.10.2021

На виконання листа Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР N1833-12-4/2 від 21.10.21, наказом директора гімназії N159 від 21.10.21 р. продовжено канікули з 25 до 31 жовтня включно.

06.10.2021

З 9 жовтня на базі нашої гімназії розпочав свою роботу мовний центр «ОЛІМПУС». У вересні 2021-2022 н.р. нами отримано Сертифікат, що засвідчує право Центру на підготовку слухачів до міжнародних екзаменів.

Всі бажаючі долучитися до поглибленого вивчення англійської мови отримають кваліфіковану допомогу викладачів Першої міської гімназії. У цьому році Центр відкрив ліцензовані курси по підготовці до іспитів Cambridge English: Young Learners, KET, PET, FCE та IELTS.

Необхідні роз'яснення щодо набору в групи можна отримати у директора центру Паіс Юлії Валентинівни, т. 0677795558

14.09.2021

Щопонеділка з 15:10 год. та щосереди з 14:15 год.у актовій залі проводитиметься гурток "Співочі голоси гімназії" для усіх бажаючих учнів та гімназистів. В понеділок керівник гуртка Кісільова Марія Сергіївна чекає в актовій залі на учнів 2-4 класів, у середу 5-9 класів.

Планується вивчення та виконання пісень українською, англійською та іншими іноземними мовами.

01.09.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого продовжено термін дії карантину у закладах освіти до 31 жовтня 2021 року

22.06.2021

Дирекція шукає підрядника для виконання робіт (робота зі склом,вітринами) для реконструкції музею букваря.Звертатись до директора,тел. 337121

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Як ти сприйняв продовження канікул?

    Як данність - 4

    Я незадоволений - 0

    Мені байдуже - 0

    Що ти робиш на канікулах?

    Відпочиваю - 1

    Навчаюсь самостійно - 1

    Працюю з репетитором - 0

    Ходжу на курс "Олімпуса" - 0

    Завис у комп"ютері - 0

    Поїхав за межі Черкас - 1

    Чи відновиться навчання з 1 листопада?

    Мені б цього дуже хотілось - 2

    Ні,всіх переведуть на онлайн навчання - 1

    Офлайн навчатимуться лише 1-4 класи - 0

    Мені байдуже - 0

    Якщо буде запроваджено вакцинування підлітків...

    Я вакцинуюсь - 2

    Не хочу вакцинуватись - 1

    Життя покаже... - 0

    Ще не знаю - 0

    Чи хотів би ти брати участь у міжнародних проєктах?

    Так,але лише безплатних - 1

    Так,в тому числі і платних - 1

    Ні,мені це не цікаво - 0

    Чи читав ти новини про польсько-український проєкт?

    Так - 2

    Ні - 0

    А де можна було про нього прочитати? - 0