Олімпіада геніїв: які проєкти мають шанс потрапити у фінал

01.12.2021

У 2021 році юні українські науковці здобули в міжнародному фіналі Genius Olympiad 15 нагород. Серед них — три срібні та чотири бронзові медалі, а також спеціальні відзнаки.

Цьогоріч Україна стала єдиною державою у світі, яка матиме свою національну Олімпіаду геніїв. Мала академія наук підписала у США контракт про створення Genius Olympiad Ukraine.

Розповідаємо, як стати її учасником та що ще, крім оригінального проєкту, потрібно, щоб поїхати захищати його в Рочестерський технологічний інститут.

Це найбільший у світі конкурс шкільних екологічних проєктів. Його учасники – школярі 8–11 класів. Олімпіада геніїв проходить щороку влітку у США. Фіналісти з більше ніж 70 країн презентують свої проєкти в Рочестерському технологічному інституті.

Українські школярі беруть участь в Олімпіаді геніїв від моменту її заснування, з 2011 року. За десять років від України було подано 214 проєктів, з них 146 успішно пройшли міжнародну кваліфікацію та отримали 74 нагороди. Серед них – 3 золоті, 16 срібних, 27 бронзових і 28 спеціальних відзнак.

Як стати учасником Genius Olympiad?

Учні, яким не менше 13 років, і які навчаються у 8–11 класах, мають три варіанти, як подати заявку.

Алгоритм подання заявки

Стати учасником Олімпіади геніїв можуть не лише школярі, які вже мають готовий проєкт. Подаватися можуть навіть ті, хто має лише ідею, але готовий її оперативно реалізувати та захистити.

У соціальних мережах буде проходити спеціальний марафон, який дасть змогу школярам прослухати освітні та мотиваційні лекції, проконсультуватися з менеджерами відділу міжнародних зв’язків Малої академії наук України, ознайомитися з досвідом переможців GENIUS Olympiad попередніх років.

Освітній марафон і реєстрація учасників на національну Олімпіаду геніїв стартують у грудні. Прийом проєктів на загальних засадах триватиме до 20 січня, афілійовані заклади освіти матимуть бонус – заявки від їхніх учнів розглядатимуть до 30 січня. До слова, афіліація – це перевірка спроможності закладу освіти або педагога подати наукові, дослідницькі чи мистецькі проєкти високої якості. Успішно афілійовані установи матимуть кілька переваг щодо участі в конкурсі. Серед них – доступ до корпоративної системи реєстрації, квота на кількість учасників, можливість отримати спеціальні відзнаки «Школа Олімпіади геніїв» або «Тренер Олімпіади геніїв». Процес афіліації є платним, проте державні навчальні заклади мають шанс зробити його за бюджетні кошти в межах КПКВК 2201120 та за умови заповнення мотиваційного запиту.

Фінал української Олімпіади геніїв запланований на середину березня 2022 року. Він буде проведений у форматі науково-мистецької виставки та проходитиме в Києві. Захищати свої проєкти на національній олімпіаді учні можуть українською мовою, проте для міжнародного фіналу, який проходитиме у США, обов’язковим є знання англійської. Фіналісти повинні будуть пройти 15-хвилинне інтерв’ю для визначення їхнього рівня володіння англійською мовою. Розмова із сертифікованими викладачами буде відбуватися на платформі Zoom.

Які проєкти мають найбільший шанс на визнання та увагу

Заступник директора МАН Євген Кудрявець каже: щороку українські учасники Олімпіади геніїв демонструють свою багатогранність. Вони готують екологічні проєкти, які стосуються найрізноманітніших сфер життя. Щоправда, якщо узагальнити, то в науковій секції найбільшу увагу журі завжди привертають медичні проєкти, винаходи, які стосуються очищення навколишнього середовища, а також – технології переробки сміття, які згодом завдяки практичності та доступності можна буде монетизувати.

Мотивувати учнів до наукових досліджень та участі в олімпіадах можна прикладом Валентина Фречки, винахідника із Закарпаття, який у 2018 році отримав золоту медаль на Genius Olympiad за технологію виготовлення паперу з опалого листя. В одному з інтерв’ю школяр розповідає, що вчителі відмовляли його від ідеї, казали, що в нього нічого не вийде. Але вирішальними для його успіху стали слова: «Давайте я спробую!». Ідею школяра вже випробували на промисловому виробництві – з опалого листя виготовляють паперові пакети, посуд і картон.

Учасники олімпіади

Крім педагогів і наукових керівників мотивувати школярів, які мають цікаві екологічні ідеї, можуть і батьки. Привертає увагу історія школярки з Нової Каховки, яка отримала на олімпіаді бронзу за проєкт, який мав на меті очистити від забруднення Дніпро завдяки очерету та рогозі. Виготовити біоплато з цих екологічних матеріалів Вікторії Панченко допомагала сім’я та екологи-консультанти.

Зовсім по-іншому запропонував вирішити проблему забруднення водойм школяр із Хмельниччини – Владислав Петров. Хлопець отримав бронзову відзнаку за створення очищувача водної поверхні, який може працювати завдяки сонячній енергії.

Взяти участь в Олімпіаді геніїв можуть не лише учні з технічними винаходами та науковими проєктами. Свої роботи на екологічну тематику можна також подавати в мистецьких категоріях. Наприклад, школяр Мирослав Бур із Сумщини вразив міжнародне журі своїм есе про майбутнє людства та отримав за свій твір срібну нагороду. А юна фотографка Аліна Любаєва зробила фоторепортаж-протест проти пустель з ПЕТ-пляшок. Крім креативного письма та візуального мистецтва, конкурсанти також можуть презентувати свої роботи в категоріях: соціальний бізнес, музика та короткометражний фільм.

Вартість реєстрації проєкту – 15 доларів. Мала академія наук України покриває вартість реєстраційного внеску для учасників, які потребуватимуть фінансової допомоги. Крім того, також можливий варіант співфінансування. Відрядження переможців на міжнародний фінал у США відбуватиметься за державні кошти, якщо вони будуть закладені в бюджет на 2022 рік, або ж завдяки допомозі меценатів.

Будь-яка олімпіада – це не просто можливість для учня перевірити та продемонструвати свої знання і вміння, це ще й перевірка на витривалість і впевненість у своїх ідеях та переконаннях. Чимало фіналістів Олімпіади геніїв працювали над своїми проєктами кілька років. Змагання навчили їх вірити в себе й не здаватися. Genius Olympiad стимулює учнів задуматися про те, хто вони у цьому світі, і що корисного вони можуть зробити для планети. Спілкуючись із підлітками-конкурсантами із різних країн, юні українські науковці відкривають для себе нові глобальні екологічні проблеми та знаходять перспективні ідеї для досліджень. Для декого олімпіади стають ще й новим життєвим стартом, бо допомагають отримати грант на навчання в університеті або інші освітні бонуси.

Оголошення

03.01.2022

З 10 січня розпочинається вивчення китайської мови волонтером з Китаю.Є можливість сташим класам вивчати мову по суботах.Записуватись у секретаря директора.

06.10.2021

З 9 жовтня на базі нашої гімназії розпочав свою роботу мовний центр «ОЛІМПУС». У вересні 2021-2022 н.р. нами отримано Сертифікат, що засвідчує право Центру на підготовку слухачів до міжнародних екзаменів.

Всі бажаючі долучитися до поглибленого вивчення англійської мови отримають кваліфіковану допомогу викладачів Першої міської гімназії. У цьому році Центр відкрив ліцензовані курси по підготовці до іспитів Cambridge English: Young Learners, KET, PET, FCE та IELTS.

Необхідні роз'яснення щодо набору в групи можна отримати у директора центру Паіс Юлії Валентинівни, т. 0677795558

14.09.2021

Щопонеділка з 15:10 год. та щосереди з 14:15 год.у актовій залі проводитиметься гурток "Співочі голоси гімназії" для усіх бажаючих учнів та гімназистів. В понеділок керівник гуртка Кісільова Марія Сергіївна чекає в актовій залі на учнів 2-4 класів, у середу 5-9 класів.

Планується вивчення та виконання пісень українською, англійською та іншими іноземними мовами.

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    З яким настроєм ти розпочав другий семестр?

    З оптимізмом - 16

    Без настрою - 6

    Як данність - 10

    Яку другу мову ти вивчаєш?

    Німецьку - 11

    Французьку - 7

    Іспанську - 12

    Чи складніше її вивчення за англійську?

    Так - 15

    Ні - 16

    Чи хотів би ти змінити її іншу?

    Так - 4

    Ні - 24

    Мені байдуже - 2

    Чи хотів би ти вивчати китайську мову?

    Так - 9

    Ні - 13

    Не знаю - 3

    Взнаю відгуки про нового вчителя,тоді і вирішу - 6