Щоденні новини

Фотоконкурс «Мій улюбленець-символ року»

23.09.2018

28 вересня в гімназії проводитиметься вчергове виставка домашніх тварин МІЙ ПУХНАСТИЙ ДРУГ.Так,як організатори не дозволяють приносити для участі у виставці собак,організатори оголошують новий фотоконкурс з цими домашніми уобленцями. Фотоконкурс присвячений року Собаки, а також Всесвітньому дню тварин (4 жовтня). 

детальніше »

Гімназія вчергове брала участь у міжнародному Дню миру

22.09.2018

21 вересня, у стінах гімназії традиційно відзначали День миру. У заходах були задіяні учні та гімназисти 1-11-х класів. Учні гімназії цього дня вбралися з елементами національного одягу різних країн світу. На великих перервах гімназисти 9-11 класів мали змогу взяти участь у флешмобі «Мовою танцю народжується єдність», роль хореографів-постановників виконували гімназистки 11-А класу Грищенко Юлією та Кравченко Вікторією. У цей час представники 7-х та 8-х класів змагались за «солодке дерево», відповідаючи на квестові запитання. Молодша школа була задіяна у майстер-класах по виготовленню голубів під керівництвом президента парламенту Анастасії Саюн. О 13:15 на подвір'ї Першої відбувся благодійних ярмарок, усі виручені кошти будуть направлені на учнів інших шкіл, які потребують термінової допомоги. Добра справа як завжди об’єднала усю гімназійну родину – вчителів, батьків, учнів. Ідейним керівником та організатором заходів цьогоріч стала Кірсанова Естелла Володимирівна.

детальніше »

Вчитися упродовж життя

22.09.2018

Чи може навчання бути цікавим? Звичайно! Це на собі відчули вчителі англійської мови, які брали участь у 10-годинному тренінгу, проведеному 14 – 15 вересня. Сучасні технології інтерактивного навчання, високий рівень володіння англійською мовою, професійний аналіз умов складання міжнародних іспитів PET та FCE, продемонстровані тренерами Лисенко О. (CELTA,ТКТ) та Шинкарук Ю. (CELTA, ТКТ) – ось чим насправді були вражені вчителі гімназії. Всі охочі запрошуються до участі у наступному тренінгу, який відбудеться 28 – 29 вересня в приміщенні гімназії.

детальніше »

Проведено загальногімназійні батьківські збори

21.09.2018

З 18 до 20 вересня в гімназії проводились загальногімназійні батьківські збори, на яких директор звітував перед присутніми про використання коштів, які поступили від БФ "До України через освіту", спонсорської допомоги та подарунків. Кожен учасник зборів мав можливість отримати письмовий документ, почути з уст директора звіт по кожній позиції витрат, поставити запитання та отримати відповідь.

Також у цей день перед батьками звітували члени ради гімназії минулої каденції про свою роботу та шляхом голосування було обрано новий склад, тепер вже до піклувальної ради. Майже 60% колишніх членів ради переобрано на 2018-2019 навчальний рік.

У "різному", директор ознайомив учсників зборів з результатами роботи гімназії за минулий рік, описав нововведення НУШ, розповів про перспективи розвитку навчального закладу. Всі збjри проходили при активній участі батьків. За результатами зібрання буде видано наказ директора в якому будуть поставлені завдання по вирішенню проблем, про які говорилось під час зборів.

детальніше »

Міні-музей збагатився ще на один експонат

20.09.2018

Міні-музей Букваря, що знаходиться поруч з гімназійною бібліотекою, поповнився ще одним експонатом. Це буквар патріотичного спрямування із США, який привезла першокласниця Івченко Крістіна з 1-Б класу. Вона, разом з батьками, побувала цього року в Каліфорнії і сім'я приклала чималі зусилля, щоб купити першокнигу американського школяра. Експонат вже сьогодні можна буде побачити у вітрині міні-музею.

детальніше »

Студенти-практиканти розпочали навчальну практику

19.09.2018

З 17 вересня три студентки четвертого курсу ЧНУ за спеціальністю ПОЧАТКОВА ШКОЛА Асцатурова Крістіна, Бровченко Мар'я та Хоменко Олександра приступили до практики у початковій школі нашої гімназії. Майже два місяці вони працюватимуть паралельно з досвідченими вчителями, спостерігатимуть та вивчатимуть роботу професіоналів, спробують провести пробні уроки самостійно. Їх роботу контролює та направляє куратор з університету.

детальніше »

Депутат міськради Максим Шило відвідав гімназію

18.09.2018

18 серпня депутат міської ради Максим Шило побував у гімназії. Директор гімназії провів для депутата невеличкий екскурс по гімназії, розповів про підготовку закладу до прийому першокласників в рамках НУШ.

детальніше »

Cтарші гімназисти розпочали навчальний рік з екскурсії

17.09.2018

«Ах, Одесса – жемчужина у моря» - словами відомої пісні зустріло місто Одеса своіх відвідувачів – гімназистів 9 А та 11Б класів. Гімназисти у супроводі класних керівників ( Силенка В.А. та Кірсанової Е.В.) нещодавно завітали до Одеси з метою вивчення історії міста у період Другої Світової війни, зародження партизанського руху в Україні та ознайомлення з пам’ятними місцями Одещини, пов'язаними із шкільною програмою з історії Украіни.

детальніше »

Соціально-психологічна служба консультувала батьків та вчителів

16.09.2018

З метою оптимізації умов для формування особистості учнів, для успішної адаптації дітей до навчання соціально-психологічна служба гімназії спрямувала свою діяльність на забезпечення індивідуального підходу до всіх здобувачів освіти на основі організації консультаційного пункту з питань адаптації для учнів 1-4 класів, батьків, вчителів.

детальніше »

Олімпійський тиждень: «Покращуємо себе і допомагаємо іншим»

15.09.2018

У рамках проведення Всеукраїнського Олімпійського тижня в стінах Першої міської, гімназійним самоврядуванням була ініційована організація благодійного марафону, що проходив у парку «Долина троянд». В ньому взяли участь гімназисти 8-10 класів: дівчата пробігли 500 метрів, а хлопці аж 1000 метрів. Результати біля позначки «фініш» фіксували вчителі фізичної культури Недзельська В. І., Лукіч В. В., а також педагог-організатор Сухенко К. О. Найкращі показники продемонстрували учні 8-х класів, а також учні 9-А класу, за що були нагороджені почесними грамотами призерів. За реалізацію даного заходу були відповідальні президент гімназії Вишемірський Сергій, спортивний та інформаційний комітети гімназійного парламенту (голови комітетів Тарасенко Богдана та Дуда Катерина). Зібрані кошти будуть підраховані організаторами та передані дитині з тяжкою хворобою, про що Ви зможете дізнатись протягом наступного тижня. Від імені організаторів щиро дякуємо за небайдужість гімназистів та їх прагнення допомогти! 

детальніше »

Місто відзначає свій день народження

15.09.2018

Цими вихідними, 15-16 вересня, Черкаси відзначатимуть День народження міста. Святкові заходи з цієї нагоди проведуть у різних частинах Черкас, зокрема, на вулиці Хрещатик, на Замковому узвозі та в Долині троянд.

15 вересня

• Дитячий парк (вул. Хрещатик) з 10-00 до 15-00 - Дитячий театральний фестиваль «Fortunа – Fest Kids», Концертна програма «Зернятко добра».

МИСТЕЦЬКИЙ ПРОСТІР НА ХРЕЩАТИКУ:

Вздовж вулиці Хрещатик з 10-00 до 17-00

 • Концертно-розважальні програми, виставка-ярмарок «Містечко майстрів»,
 • Творчі проекти, інтерактивні програми вихованців освітніх закладів міста,
 • Мистецький проект «Черкаси – в кольорі»,
 • Пішохідна екскурсія «Вулицями старого міста»,
 • Художня виставка від Національної спілки художників України (сквер за ОДА);
 • Виставка «Мої Черкаси» у Черкаському художньому музеї,
 • Фотовиставка «Жіночність, ровер і місто» у Галереї народного мистецтва,
 • Простір молодіжних активностей «Мрію бути профі» (виставки, майстер-класи, презентації, концертно-розважальні програми за участю вищих навчальних закладів, коледжів, ліцеїв),
 • Розважальний квест «Знай рідне місто краще»,
 • Урочиста церемонія підписання меморандуму про співпрацю між містом Черкаси та представництвом ЮНІСЕФ в Україні в рамках міжнародних ініціатив «Громада, дружня для дітей та молоді».

ЗАМКОВИЙ УЗВІЗ, вулиця Гагаріна з 12-00

 • «Крутий спуск» – гонка на саморобних тачках,
 • Змагання з Мотоджимхани від Спортивного мотоциклетного клубу «Такт».

ДОЛИНА ТРОЯНД з 15-00 до 22-00

 • Інтерактивні заходи (квести, конкурси, майстер-класи) ,
 • Творчий проект «Вітають дошкільнята», • Художньо-розважальний проект «Kids – Beauty Zone»,
 • Проект «MASS CHESS. Битва за Черкаси», Реєстрація рекорду України
 • Концертно-розважальна програма «Дружня черкаська родина»,
 • Виступ гуртів та хедлайнерів свята («Друга ріка», комедійний дует «Брати Шумахери»).

16 вересня

Кінотеатр «Україна

 • 12.30 – безкоштовний показ дитячих мультфільмів,
 • 15.00 – показ художнього фільму «Місто, в якому не ходять гроші» за мотивами повісті Кузьми Скрябіна, творча зустріч з режисерами та головними акторами фільму.

Черкаська обласна філармонія

 • 16-00 – «Шельменко–денщик», вистава Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка.
 • Сквер за ОДА 17-00 – «Свято духової музики».


детальніше »

Дружно разом в п'ятий клас

14.09.2018

З метою сприяння успішній адаптації п`ятикласників до навчання, та попередження проявів дезадаптації соціально-психологічною службою гімназії 11 вересня було проведено заняття з елементами тренінгу у 5-А та у 5-Б класах на тему: «Дружно разом в 5 клас». Цікавим є й те, що ці заняття виконувалися в нестандартній формі, а саме це були – віртуальні подорожі. У ході яких, п`ятикласники мандрували до 5-го класу, на чарівному транспорті-поїзді, де дорогою до них приєднувалися все нові і нові вагони, які були наповнені кращими якостями школярів, що знадобляться п`ятикласникам у 5 класах.

детальніше »

Перші вагомі досягнення міжнародного рівня вчителя гімназії

13.09.2018

Кілька років поспіль гімназія бере участь у міжнародній програмі eTwinning. Найактивнішим учасником цієї програми є Рабенко Юлія Костянтинівна, вчитель англійської мови. Вона успішно координує роботу гімназистів у різних проектах у рамках програми eTwinning. Її учні мають можливість спілкуватися з однолітками з різних країн Європи. А нещодавно Юлія Костянтинівна отримала два сертифікати eTwinning Quality Label за проекти Yummy-Yummy (4 класи) та Europe’s Got Talent (8 класи).

детальніше »

Девіз 2-Б: «Навчаємося та відпочиваємо – разом!»

12.09.2018

Після першого тривалого навчального тижня, незважаючи на дощові погодні умови, класний керівник, Людмила Миколаївна Бойченко, учні класу та їхні батьки відвідали Дахнівську Січ, де згуртовано відпочили та весело провели свій час. Цікаві ігри, проведення яких організував батьківський комітет класу, не залишили байдужими ні дітей, ні дорослих. На всіх присутніх чекав смачний плов, вареники, домашні пиріжки та безліч смаколиків. Слід зазначити, що подібний відпочинок класу організовується вже вдруге, отже, сподіваємося, що перші вересневі вихідні, які так весело проводити разом, стануть традиційними.

детальніше »

Наші гімназисти побували на концерті Монатіка

12.09.2018

Минулого тижня наше місто відвідав популярний співак Монатік із концертом. Приватне підприємство «ПЕРША КОНЦЕРТНА АГЕНЦІЯ» В ОСОБІ ДИРЕКТОРА Якімова О.І. та Товариство з обмеженою відповідальністю «МІСЬКА РЕКЛАМНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА» в особі керівника Черкаського підрозділу Відяпіної М.М. запросили відвідати на безоплатній основі цей захід категорійних дітей, учнів 10-11 класів м.Черкас. На соціальне запрошення наші гімназистки із особами соціально-психологічної служби гімназії, які їх супроводжували, вирушили до Центрального міського стадіону, де відчули незабутні враження та шквал позитивних емоцій від почутих хітів, які, безперечно, стануть яскравими спогадами в шкільних буднях.

детальніше »

Гімназія знайомилась з новачками

11.09.2018

Протягом першого навчального тижня адміністрація гімназії провела зустріч з учнями 5-11 класів, які прибули до нас на навчання з інших шкіл (15 осіб). Директор Саєнко С.І. привітав гімназистів, побажав успіхів у навчанні та ознайомив з основними напрямками роботи школи, підкреслив важливість сьогодення: вивчення іноземних мов, які вивчають діти в закладі, та висловив сподівання, що найближчим часом усі присутні візьмуть участь у предметних олімпіадах та виявлять свої знання.

детальніше »

Оголошено початок відбору на програму United World Colleges (UWC)

11.09.2018

Ви 10 чи 11-класник? Чи мріяли Ви колись навчатися за кордоном по програмі, випусники якої отримують стипендії до Йелю та Кембриджу? UWC це більше ніж якісна освіта. Протягом двох років Ви будете жити та навчатися з людьми з понад 80-країн світу, обговрювати міжнародні проблеми та методи їх вирішення та брати участь в різноманітних позакласних заняттях. Васильєва Анна, Алфьоров Владислав та інші наші випускники виграли відбір і навчались по цій безкоштовній програмі, а Анна Васильєва вступила цього року до Оксфордського університету.

Умови участі:

 • Бути учнем 10-11 класу
 • Вік 16-18 років на 1 вересня 2019 року
 • Бути громадянином України

Перший тур національного відбору: подача анкет на сайті: https://uwc.fluidreview.com (деталі на ukraine.uwc.org —> Процес відбору)

Дедлайн: 05.10.2018

Більше інформації про прогрaму можна знайти за посиланням: http://ukraine.uwc.org

детальніше »

Творимо сайт разом: першокласниця Оля Олійник відкриває свої таланти

10.09.2018

Олійник Юлія, учениця 1-Б класу, зайняла перше місце в молодшій віковій категорії у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Наше мирне небо», який проводився в м. Харків. Нагородження відбулося 8 вересня на фестивалі авіаціії «KHARKIV AVIAFEST 2018» в м.Харків. Юлія отримала планшет, квитки на фестиваль для всієї сім'ї, політ на літаку АН-2 та масу позитивних вражень.


детальніше »

Першокласники проходять адаптацію

09.09.2018

Цими днями соціально-психологічна служба гімназії провела цікаві заняття в ігровій формі з першокласниками з метою успішної адаптації дітей до школи. Учні і з користю провели час, із захопленням виконували усі завдання та вчилися взаємодіяти між собою, із шкільним психологом та соціальним педагогом гімназії. Класні керівники теж отримали змістовні рекомендації. Було оновлено куточок соціально-психологічної служби, де розміщено цікаву інформацію для вчителів, учнів, батьків як краще налаштуватися на новий навчальний рік, та сприяти успішній адаптації усіх здобувачів освіти.

детальніше »

Нікіта Магльований стає відомим в області

08.09.2018

Минулих вихідних у чудовому місту Кам'янка (Черк.обл.) виповнилося 369 років.

На урочисту подію були запрошені і черкащани, серед яких письменники Володимир Поліщук, Валентина Коваленко, мер Анатолій Бондаренко, наш гімназист 6-Б класу Нікіта Магльований та інші.

детальніше »

Оголошення

12.09.2018
 • Гімназійне самоврядування вже в TELEGRAM: t.me/fcgweb
 • У офісі директора проводиться попередній запис на вивчення по суботах третіх іноземних мов: китайської, івриту, польської, французької, німецької, турецької, болгарської.
 • З квітня 2018 року робота ПШ РАЙДУГА припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
 • 20 вересня 2016 року  відкрита ГАРЯЧА ЛІНІЯ – (0472) 56-60-88 з питань освіти, культури, молоді та спорту, що  працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
 • Трохи історії ПМГ
 • Гімназійне TV
 • Для вчителів: онлайн опитування


Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

Опитування

Як тобі День Миру-2018 в гімназії?

Супер, достойно проведено - 28

Як завжди - 13

Не сподобалось - 3

Мені байдуже - 1

Чи говорили з тобою батьки після батьківських зборів?

Так, дещо говорили - 16

Так, я багато чого взнав - 11

Ні, батьки про це мені не говорять - 0

Ні, це справа тільки батьків - 5

Так, мені трохи дісталось - 4

Мої батьки не були на зборах - 6

Перший раз чую про збори - 0

Чи братимеш участь у акції «Подаруй дереву колечко»?

Звісно, це потрібна екоакція - 21

Так, це традиційна акція ПМГ - 15

Ще не вирішив - 6

Ні, не братиму - 3

Її треба відмінити - 0

Куди варто витратити кошти від акції «Подаруй дереву колечко

На виготовлення газети "Гімназист" - 7

На допомогу нужденним - 15

Купити якесь обладнання в ПМГ - 16

Перерахувати у Фонд Миру - 1

Нехай їх розподілить дирекція - 4

Нехай їх розподілить парламент - 4

Хто ти, відвудувачу сайту?

Учень (1-4 кл) ПМГ - 4

Гімназист (5-11 кл) ПМГ - 27

Батько гімназиста - 3

Мама гімназиста - 11

Вчитель ПМГ - 5

Стороння особа - 2