Щоденні новини

Вчителі навчаються: Юларжи В.І.

22.05.2018

На початку травня вчитель англійської мови гімназії Юларжи В.І. отримала міжнародний сертифікат вчителя англійської мови (CELT-P). Цей курс був розроблений спеціально університетом Cambridge для вчителів, які працюють з учнями 6-12 років і бажають отримати міжнародну кваліфікацію. Навчання тривало 7 місяців в очному (30 год. практичних занять) та заочному(120 год.) режимах. Тричі до гімназії приїжджали тренери International Language Centre (м.Київ) для контролю роботи вчителя. По закінченню курсу необхідно було здати екзамен з методики викладання предмету та провести урок перед незнайомими учнями. Вітаємо вчителя з таким вагомим досягненням!

детальніше »

MASS Chess - битва за Черкаси виграна

21.05.2018

20 травня 2018 року о 17 год. у Черкасах пройшов перший фестиваль колективних шахiв, в якому одночасно сотнi людей з двох частин мiста грали на однiй колективнiй дошцi. Подібний фестиваль проводився в Черкасах вперше. Він викликав у містян, особливо у школярів, велику зацікавленість.

Наш гiмназист з 5-Б класу Нiкiта Магльований став переможцем i отримав у MASS Chess - Битвi за Черкаси головний приз! Вітаємо!

детальніше »

Проектна робота: проект М18

21.05.2018

15 – 16 травня у рамках проекту «М18: ми можемо більше» у Черкасах відбувся семінар-тренінг «Ефективні методики розвитку громадянської активності та політичної обізнаності дітей і молоді молодших за 18» для педагогічних працівників, членів громадських організацій і всіх, хто працює з молоддю.

Міжнародний проект М18 (продовження німецького проекту U18, започаткованого у 1999 році) діє в Україні з 2015 року і має на меті підвищення громадянської активності дітей і молоді, формування демократичної культури молодого покоління в Україні.

детальніше »

Гімназисти провели ніч в музеї

20.05.2018

19 травня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї пройшла міжнародна акція «Ніч в музеї». Цієї ночі ожили експонати, і кожен мав змогу побувати у різних епохах поряд з персонажами тих часів. Гімназисти 7-Б класу, Хмилко Олександр, Чуприна Нікіта, Авдеєєнко Ксенія, Безкоровайна Марія, Охріменко Дарина та Усава Діана, перевтілились в героїв середньовічної епохи.

детальніше »

Відбулося урочисте нагородження переможців олімпіад та МАН в Черкаській ОДА

19.05.2018

18 травня 2018 року в обласному Будинку рад відбулося урочисте нагородження переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів та ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Учасниками ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів стали представники 7 районів і 5 міст області ‒ усього 67 осіб, 38 із яких стали переможцями.

детальніше »

Гімназію відвідали китайські дипломати

18.05.2018

15 травня з ініціативи посольства Китаю в Україні у нас побувала поважна делегація у складі трьох дипломатів цієї країни:

Ван Дацзюня - першого секретаря посольства Китаю, начальника відділу з питань освіти

Лю Тая - третього секретаря посольства Китаю з питань освіти

Сун Кевена - директора інституту Конфуція при КНУ ім.Т.Г.Шевченка

Старші гімназисти презентували гостям наш навчальний заклад різними іноземними мовами, показали невеличкий концерт. Директор провів для гостей екскурсію по гімназії. Гостям показали ком'пютерні класи, подаровані Китаєм, кабінет китайської мови, де працював волонтер Чанг Пенг, бібліотеку з відділенням книг та посібників китайською мовою. Було домовлено про продовження вивчення китайської мови у наступному навчальному році, участь гімназистів в олімпіадах та окремих проектах, зміцнення матеріальної бази кабінету китайської мови.

детальніше »

З 18 травня розпочинається набір до перших класів

17.05.2018

17 травня 2018 року видано наказ Департаменту освіти та гуманітарної політики про початок прийому дітей до перших класів.

Згідно "Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" батькам потрібно мати з собою:

1. Копію свідоцтва про народження дитини

2. Паспорт громадянина України одного з батьків дитини (який пише заяву)

3. Медичну довідку дитини (форма 086-1/о)

4. Документ, що підтверджує проживання дитини в мікрорайоні обслуговування гімназії

Батьки, під час подачі заяви, можуть визначитись у якому класі бажане навчання дитини: "Інтелект України"  або НУШ. Бланк заяви батькам видасть секретар директора.

Рада гімназії визначилась, що у 2018-2019 навчальному році буде створено два перших класи, що є реальною спроможністю закладу без погіршення умов навчання іншим учасникам освітнього процесу.

детальніше »

17 травня – День вишиванки

17.05.2018

День вишиванки в Україні у 2018 році припадає на 17 травня. У цей день прийнято одягати вишиванку на роботу, навчання або просто на прогулянку. До того ж, у різних містах України та світу проводять тематичні акції, флешмоби, паради, виставки та марші. Наші гімназисти також лучилися до акції.

детальніше »

У гімназії відбувся форум євроклубів

17.05.2018

15 травня до Дня Європи у нашій гімназії відбувся форум Євроклубів «Молодь проти корупції! Ми за Європейські цінності!». Захід проходив за підтримки Представництва ЄС в Україні, у рамках конкурсу проектів Євроклубів України. Метою форуму було виховання патріота з активною громадською позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами, Європейськими цінностями та здатний приймати відповідальні рішення. 

детальніше »

Всеукраїнська гра з англійської мови «Puzzle» 2018. Маємо добрий результат

17.05.2018

У лютому 69 гімназистів взяли участь у Всеукраїнській грі з англійської мови «Puzzle» 2018. Маємо переможців на обласному рівні:  III місце - Степаненко Валерія (4 клас, учитель Ердман Л.М.), Леоненко Нестір та Плічко Валерія (6 клас, учитель Овчарова Н.А.) та Велько Катерина (9 клас, учитель Овчарова Н.А.); I місце – Чуприна Максим (4 клас, учитель Ердман Л.М.) 

Переможцями всеукраїнського рівня стали: III місце – Скрипник Святослава (9 клас, учитель Овчарова Н.А.); I місце – Гонда Марія та Квасова Поліна (6 клас, учитель Овчарова Н.А.)

детальніше »

15 травня міськвиконком затвердив межі територій обслуговування

15.05.2018

15 травня на черговому засіданні виконкому Черкаської міськради затверджено межі територій обслуговування закладами освіти Черкас. Раніше пропоновані межі обслуговування для нашої гімназії дещо змінено.

Незабаром ми розпочнемо набір заяв від батьків, що проживають в межах району, що додається на карті. Найближчими днями межі мікрорайонів буде офіційно затверджено та розміщено на сайтах міста та ПМГ.

Наступним кроком буде наказ департаменту освіти та гуманітарної політики міськради про початок приймальної кампанії. Нагадуємо, що буде сформовано два перших класи по 30 осіб.

Виконком також прийняв рішення про продовження подачі заяв до 7 червня.

Слідкуйте за оголошеннями.

детальніше »

Проектна робота: всеєвропейський день e-twinning

15.05.2018

Щорічно 9 травня відзначається загальноєвропейський день eTwinning. Школи-учасники програми активно відзначають цей день різноманітними заходами, які сприяють популяризації програми eTwinning.

Цього року до святкування дня eTwinning у Черкассах за підтримки методиста ММК Ляховицької Т.Г. долучилися найактивніші: Перша міська гімназія (вчителі англійської мови Рабенко Ю. К. та Ердман Л. М.), гімназія №31 (Учителі англійської мови Кравченко І. Б та Мальцева І. С.) та ЗОШ №7 (учитель англійської мови Щербатюк Л. С.). Учні 3-А, 3-Б, 4-А, 4-Б, 7-А та 7-Б класів нашої гімназії із задоволенням взяли участь у проведенні заходу, який відбувався на базі гімназії №31 8 травня 2018р.

детальніше »

Гімназисти долучились до відзначення Дня Матері

14.05.2018

13 травня в Україні відзначають День матері, яке встановлено указом президента від 10 травня 1999 року. Нагадаємо, що дата святкування щороку різна, та у 2018 році вона збігається з міжнародною, котру відзначають ще 24 країни. За останні роки все більше українців планують цей день заздалегідь, намагаючись привітати найріднішу людину по- особливому, не так, як в інші дні року. На День матері діти дарують своїм матерям квіти, святкові листівки, роблять подарунки власними руками, присвячують мамам пісні і вірші.

детальніше »

В гімназії проведено день цивільного захисту

13.05.2018

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 11 травня 2018 року в гімназії відбувся День Цивільного Захисту та комплексне об’єктове тренування. Учні та педагогічний колектив гімназії удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.

детальніше »

Літературна перемога Зореслави Гончар

12.05.2018

10 травня у Черкаському Будинку Вчителя відбувся літературно-мистецький захід до дня Матері, організований Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України спільно з КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради». У рамках цього заходу було нагороджено переможців щорічного конкурсу "Роду криниця віща" (школярі та студентська молодь), які також отримали в дарунок колективну збірку кращих творів.

детальніше »

Наша гімназія братиме участь у новому пілотному проекті

12.05.2018

10 травня року отримано інформацію від національного координатора МАШ в Україні Глоби М.К. про те, що Момот Юрій Віталійович, учитель англійської мови, став учасником команди вчителів України, які братимуть участь у новому міжнародному пілотному проекті «Спортивні цінності». Проект ініційовано для Асоційованих шкіл ЮНЕСКО по всьому світу. він буде інноваційним та корисним для потенційних учасників.

Нагадаємо, що Момот Ю.В. є агентом змін (проект Британської ради в Україні), також нещодавно він cтав тренером та отримав право готувати вчителів англійської мови області до роботи в перших класах Нової української школи.

детальніше »

Гімназисти вчились як діяти в екстримальних ситуаціях

11.05.2018

Соціально-психологічна служба гімназії провела спільну зустріч із психологом Управління ДСНС у Черкаській області з метою роз'яснення гімназистам як діяти в екстримальних ситуаціях.

За ініціативи соціально-психологічної служби гімназії 11 травня 2018 року в актовому залі Першої міської гімназії пройшов цікавий урок для гімназистів 5–х класів на тему: «Психологія натовпу» за участі психолога Управління ДСНС у Черкаській області.

детальніше »

Відкрите засідання Міжнародного клубу дипломатів

11.05.2018

02.05.2018р. у актовій залі гімназії відбулося відкрите засідання Міжнародного клубу дипломатів у рамках Центру дитячої дипломатії (ЦДД). Перед гімназистами виступили Надзвичайні і Повноважні Посли України: в Німеччині – Починок Марія (5-А клас), яка розповіла про Кельнський собор ;в Ірландії - Кононенко Карина (7-А клас), яка розповіла про визначні місця цієї країни;в Об’єднаному Королівстві - Самотуга Світлана (7-Б клас), яка розповіла про Букінгемський палац у Лондоні; в Бельгії - Чемерис Марія (8-А клас), яка розповіла про центральну площу у м.Брюселі; в Канаді - Грищенко Юлія (10-А клас), яка зупинилася на визначних місцях країни; в Австралії - Прилипко Марія, (10-А клас), яка розповіла про Великий Бар’єрний Риф.

детальніше »

17 травня - вибори президента ПМГ

10.05.2018

Розміщуємо передвиборчі програми кандидатів у президенти гімназії:

Програма Прилипко Марії

Програма Асонова Максима

Програма Саюн Анастасії

Програма Горбенко Анастасії

Програма Вишемірського Сергія

Зроби свій вибір! Думай про майбутнє!

детальніше »

Закріплення території обслуговування перенесено на 15 травня

08.05.2018

7 травня міськвиконком переніс питання про закріплення за закладами загальної середньої освіти міста територій обслуговування. Виконком підтримав пропозицію секретаря міськради Ярослава Нищика. Планується, що на ранішній нараді в мерії, в понеділок о 8-й годині ранку, доповість директор департаменту освіти і гуманітарної політики Сергій Воронов. Далі – після більш детального вивчення питання буде внесено на засідання виконкому у вівторок. Раніше питання було виставлено профільним департаментом на публічне обговорення. Проект рішення оформлено відповідно до абзацу 6 пункту 2 статті 66 Закону України «Про освіту», пункту 1 статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту», підпункту 4 пункту «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпунктів 1, 3 пункту 5 Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684, Як писав "Інфоміст", черкаські першачки йтимуть у школу відповідно до територіальної прив’язки.

детальніше »

Оголошення

18.05.2018
 • До уваги випускників. Пункт тестування, який мав знаходитися у СШ №8, переноситься до Черкаської гімназії №31
 • Розклад проведення ДПА-2018, 9 класи
 • Увага! 21 та 22 травня проводитимуться батьківські збори у 1-8-х класах. (21.05 - 1 та 2 класи о 18:00, 3 та 4 класи о 19:00, 22 травня - 5 та 6 класи о 18:00, 7 та 8 класи о 19:00) Під час проведення зібрань директор звітуватиметься про роботу у 2017-2018 н.р. Збори проводитимуться у актовій залі.
 • З 4 до 15 червня в гімназії працюватиме мовний табір для гімназистів 5-7-х класів (директор Бровченко Ю.С.) Батьки гімназистів можуть зареєструвати своїх дітей ТУТ. В таборі працюватимуть волонтери із США, Франції та Болівії.
 • З 29 травня до 8 червня для 8-х класів працюватиме науковий табір (директор Клімова В.В.) природничо-математичного спрямування. Запис до табору можна здійснити до 25 травня ТУТ  
 • ДУМАЙ ПРО ЛІТО! Проведи цікаво літні канікули з волонтерами із США та Англії в Золотоноші в таборі МАКСИМУМ!  10 та 11 класи можуть навіть попрацювати помічниками волонтерів. Не барись!
 • Гімназії потрібне тимчасове житло для волонтерів табору GoCamp з 4 до 15 червня 2018 р. Звертатись у приймальню директора
 • З квітня 2018 року робота ПШ РАЙДУГА припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
 • У травні очікується черговий випуск газети ГІМНАЗИСТ. Прохання матеріали надсилати на gimnazyst.fcg@gmail.com
 • УВАГА! У травні вивчення третіх мов немає. Заняття буде відновлено у вересні.
 • Увага! З 14 грудня Укртелеком змінив номер телефона в учительській гімназії з 451421 на 33-17-29
 • 20 вересня 2016 року  відкрита ГАРЯЧА ЛІНІЯ – (0472) 56-60-88 з питань освіти, культури, молоді та спорту, що  працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00.
 • Наказом директора гімназії від 4.12.2017 заборонено фотографування учнів та гімназистів на території закладу на комерційних засадах.
 • Трохи історії ПМГ
 • Гімназійне TV

Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!