Щоденні новини

Гімназія вже з президентом, але все ще без королеви

20.09.2020

18 вересня у гімназії відбулися чергові вибори Президента Першої міської гімназії на каденцію 2020 – 2021 навчальний рік. Вибори повинні були бути проведені ще у травні,але із-за карантину, були перенесені на на осінь. Участь у передвиборчій гонці за президентську булаву брали 3 кандидати. Від початку тижня тривала динамічна та емоційна передвиборча кампанія. У середу 16 вересня відбулися дебати між кандидатами, де вони представили свої програми і відповіли на запитання виборців. І от після напруженого дня роботи виборчої дільниці і підрахунку голосів гімназисти обрали свого президента! З кількістю 49,1% голосів перемогу здобула гімназистка 9-Б класу Каріна Ткаля. Вітаємо!

детальніше »

Рейтинг ПМГ за результатами ЗНО-2020

19.09.2020

14 вересня було оприлюднено результати ЗНО -2020.В рейтингову таблицю занесено 9330 шкіл України. У загальноукраїнському рейтингу ми піднялись майже на 30 позицій і посідаємо 134 місце (минулого року було 160)

З англійської мови в розрізі України ми на 109 сходинці,області - 5 (всі школи попереду сільські з 1 учнем-учасником),у місті - на першій.
З української мови: 357 в Україні,13 в області та треті в місті.
З математики: 514 в Україні,18 в області та 4 в Черкасах
З історії: 387 в Україні,13 в області та 2 в Черкасах

Дані є попередніми. Незабаром з'являться офіційні рейтинги. 

детальніше »

Міносвіти NEWS: Школи зможуть працювати у «червоних» зонах

18.09.2020

Відтепер рішення про заборону роботи закладів освіти на територіях з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде прийматися спільно Державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.

Відповідні зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів ухвалені Кабінетом Міністрів. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, зміни були розроблені та подані на затвердження уряду після наради з міськими головами, яка відбулася днями. «Саме в синергії з регіонами була знайдена спільна позиція щодо запровадження карантинних заходів”, - зазначив очільник Міністерства охорони здоров'я.

детальніше »

Нові практики: Зелена група подовженого дня

17.09.2020

Хоча за календарем на дворі осінь і вже пожовкло листя літо ще на покидає нас. Спекотні дні не сприяють активності і визивають млявість як у дорослих, так і у дітей. Навіть за наявністю кондиціонерів і рекуператорів в деяких класах спекотно. 3-Б клас на чолі з класним керівником Юларжі В.І. знайшли цікавий вихід. На цьому тижні група продовженого дня проводилась на свіжому повітрі,у дитячому парку. Уроки на відкритому повітрі — це ще й практичний розрахунок підвищити навчальну успішність і концентрацію уваги дітей. Діти після занять на повітрі на 81% зібраніші. Насичення киснем і враженнями допомагає зберігати зосередженість до двох годин потому. Цьому заходу посприяла і Обласна дитяча бібліотека,що люб`язно предоставила меблі для проведення занять . Але саме головне діти в захваті від нової форми навчання. Як зауважила учениця 3-Б класа Міхновська Євангеліна : «Домашнє завдання ще ніколи не виконувалось так швидко і цікаво,а однокласники з нетерпінням чекають на нові заняття в Дитячому парку.» Також слід відмітити той факт ,що такі заняття в умовах пандемії зменшують ризики зараження,що наразі є актуальним. Цей формат не новий для країн Європи . Наприклад у Великій Британії на «зелене» навчання виділяється чимало коштів державою,зараз шкіл із заняттями просто неба нараховано біля двох тисяч.

детальніше »

Оприлюднено результати ЗНО-2020

16.09.2020

14 вересня Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив результати ЗНО-2020 по всіх школах України.Його можна знайти всім охочим на https://zno.testportal.com.ua/stat/2020  

Зазвичай, ці результати оприлюднювались щороку у останніх числах серпня. Цього року, цю практику змінено.

Тепер,коли результати відомі,спеціалісти виведуть рейтинг шкіл України по кожній області,населеному пункту та конкретній школі. Для цього застосовуються різні хитромудрі формули та методики розрахунків.

Однак,всі охочі можуть самотужки проаналізувати результати.Чим вищі цифри,що знаходяться у правій сторіні колонок,тим кращі результати ЗНО. І навпаки,цифри зліва,свідчать про низькі результати,особливо колонка "не подолали поріг" 

детальніше »

Претенденти на вищі посади гімназійного активу вступили до боротьби

15.09.2020

Претендентка на звання Королеви гімназії Кузнецова Владіслава та кандидат на пост президента гімназії Ткаля Каріна розгорнули передвиборчу діяльність і вже звітували про зроблену роботу. Ось яке повідомлення надійшло на сайт гімназії. «На особистому досвіді, ми знаємо як це важко адаптуватися в новому місці, особливо коли все нове ,та не знайоме. Це викликає складнощі у дорослого,а у малечі тим більш.Тому ми- Кузнецова Владислава та Ткаля Каріна вирішили їм в цьому допомогти. 

детальніше »

ЗНО-2021: Новації, які очікують здобувачів освіти

14.09.2020

У 2021 році, на відміну від попередніх років, зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 1) української мови, 2) української мови і літератури.

Таким чином, випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

детальніше »

Розпочинають роботу гімназійні клуби та гуртки

13.09.2020

З початком нового навчального року,свою роботу розпочинають клуби та гуртки.

Так,у 2020-2021 навчальному році працюватимуть такі дитячі об'єднання:

 • "Золоті голоси першої"-Назаренко Л.І.
 • Юні журналісти- Третяк В.П.
 • Юні акваріумісти - Силенко В.А.
 • Інтеракт-Саєнко С.І.
 • Літературно-художній салон- Безнос Л.О.
 • Гімназійне телебачення- Бойчук Є.Г.
 • Гурток робототехніки - Зорін О.С.
 • Євроклуб- Науменко О.В.
 • Французька на кожний день - Хаддад В.В.
 • Global Generation- Рабенко Ю.К.
 • E-Twinning- Ердман Л.М.

детальніше »

Найкращих учасників ЗНО будуть відзначати преміями

12.09.2020

Наступного року учасники ЗНО, які отримають найвищі результати, будуть відзначатися преміями Президента України.

Про це на брифінгу сказав в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, повідомляє Укрінформ.

За його словами, планується, що це має бути одноразова грошова виплата.

«Зараз на рівні Міністерства освіти та науки розробляється нормативно-правовий документ, який дозволить щороку встановлювати грошову винагороду для учасників, які будуть отримувати за сумою своїх результатів найвищі оцінки. Такі діти будуть відзначатися преміями Президента України. Сподіваємося, що така практика буде започаткована», - сказав Бойко.

детальніше »

Черкащина більше не в зеленій карантинній зоні

11.09.2020

Про це на своєму телеграм-каналі повідомив Міністр Кабінету міністрів України Віталій Немчінов.

Так, до червоної карантинної зони увійшло м. Канів, а до помаранчевої – Корсунь-Шевченківський район та м. Сміла.

Це означає, що відтепер у Каневі забороняється робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Водночас помаранчева карантинна зона передбачає заборону:

детальніше »

Творимо сайт разом: Блискуча перемога на паркеті

10.09.2020

Наша гімназистка, учениця 9-А класу, Щибиволок Софія (класний керівник Л.М.Басиста) і її партнер, учень Бізнес-коледжу Олександр Огієнко, під час карантину створили танцювальну пару.

Після щоденних тривалих тренувань, пара дебютувала на паркеті під час чемпіонату України зі спортивного бального танцю Вlack Sea Open Cup 2020 International dance festival, що проходив у місті Одеса 5-6 вересня.

У двох заявлених категоріях: St і La, - Софія та її партнер вибороли кубок та отримали перші місця.

детальніше »

Творимо сайт разом:4-А підкорював вершини «Олімпісу» та створював екологічні казки про раціональне використання водних ресурсів

09.09.2020

Учні 4-А класу (класний керівник Коломієць К.С.) не тільки успішно навчалися дистанційно, а й були активними учасниками освітніх конкурсів, які проводилися навіть в умовах карантину. Так, результатами Міжнародного дистанційного конкурсу «Олімпіс – 2000» можуть похвалитися аж 18 учасників.

Всі вони відзначені 4-5 дипломами чи сертифікатами . А в X міському конкурсі екологічної казки, який щорічно проводить Черкаський водоканал, серед 200 учасників переможцями в різних номінаціях вийшли аж 3 наших: Астіоненко Єгор, Кузнецова Поліна та Безкопильна Анна. Це результати, здобуті великою працею.

Адже велику перемогу здобуває той, хто багато працює. Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

детальніше »

Відкрито реєстрацію FLEX Program 2021-2020

08.09.2020

Вже сьогодні ти можеш заповнювати аплікаційну форму, якщо:

 • Твоя дата народження 01.01.2004 -15.07.2006 (15.02.2003 -15.07.2006 для учнів з інвалідністю);
 • Ти навчаєшся в 8 -10 класі школи (8 -11 для учнів з інвалідністю) в Україні;
 • Знаєш англійську мову;
 • Маєш громадянство України;
 • Відповідаєш вимогам візи J-1 та не перебував / перебувала у США більш ніж 3 місяці впродовж останніх 5 років.

Аплікаційна форма доступна з 1 вересня по 15 жовтня 2020 року за посиланням: https://ais.americancouncils.org/flex   

детальніше »

Pозпочинається процедура висунення претендентів на стипендії мера Черкас

07.09.2020

Дирекція гімназії повідомляє, що розпочинається процедура підготовки та подачі документів на отримання стипендії міського голови. Стипендія, це річна грошова винагорода за особливі досягнення учнів шкіл Черкас. Претендентам слід подати копії Дипломів, Сертифікатів, інших документів, які засвідчують досягнення. Документи подаються класним керівникам, які готують листи-клопотання, що потім передаються заступнику директора гімназії Науменко О.В., яка, в свою чергу, готує відповідну документацію від закладу. 

детальніше »

Майже 80% вступників вступили до вишів на бюджет: дані МОН

06.09.2020

Майже 80% вступників вступили до вишів на бюджет: дані МОН Вступ на бюджет до вишів/ Т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет назвав попередні результати вступної кампанії 2020 року. Так, на бюджет до омріяних вишів вступили понад 49 тисяч вступників, а це 79,2% зі всіх абітурієнтів.

Хоча у 2019 році цей показник становив 75,4%, передає пресслужба МОН. У МОН наголосили, що цього року суттєво розширились можливості для пільгових категорій вступників за умови наявності хоча б одного сертифіката ЗНО.

детальніше »

У рідній гімназії вчергове побував Михайлюк

05.09.2020

4 вересня колишній випускник гімназії Святослав Михайлюк,вчергове відвідав колись рідну йому гімназію. 6 років тому він ще сидів за гімназійною партою і вчив поглиблено англійську, активно і результативно граючи в баскетбол.

Святослав відвідує свою рідну гімназію щоразу, коли приїздить до Черкас, не став виключенням і цей рік.

У ПМГ він зустрівся зі своїм першим тренером Олександром Молчановим, класним керівником Третяк В.П., директором гімназії та численними вчителями.

Директор гімназії провів для Святослава екскурсію гімназією,показав,де буде портрет баскетболіста на майбутньому муралі,присвяченому 140-річчя гімназії. Святослав також побував на уроках у 3-В та 10-Б класах. Прославлений баскетболіст зі світовим ім'ям обіцяв завітати в гімназію і наступного року.

детальніше »

Школи випадково перевірятимуть на дотримання правил COVID-19

04.09.2020

Міністерство розвитку громад та Міністерство освіти і науки спільно з Держпродспоживслужбою проводитимуть випадкові перевірки закладів освіти в областях на дотримання протиепідемічних правил.

Відповідне доручення дав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками селекторної наради з протидії COVID-19.

«Випадковим чином мають бути перевірені щонайменше 5 навчальних закладів у кожній з областей. Особливо варто звернути увагу на школи, які розташовуються у віддалених районах, оскільки в обласних центрах ситуація більш-менш стабільна», — зазначив Прем’єр-міністр.

Керівник Уряду також доручив головам обласних і районних державних адміністрацій взяти під контроль ситуацію в закладах освіти.

Прем’єр-міністр наголосив, що за результатами цієї перевірки Урядом можуть бути ухвалені, зокрема, і кадрові рішення.

В Кабміні також повідомили, що за останню добу було виявлено 149 випадків захворювання на COVID-19 серед дітей.

У нашій гімназії видано та діє відповідний наказ №71 від 10.08.2020 року та додані до наказу протоколи на період обмежувальних заходів.Відповідають за цю роботу медсестра Гуркова Л.Л. та заступник директора Виноградова С.О.

детальніше »

Гімназійна галерея розпочала свою роботу

03.09.2020

1 вересня 2020року гімназійна галерея розпочала свою роботу. Новий навчальний рік відкривають нові роботи Поліни Федини, гімназистки 6-Б класу. Під час карантину та канікул Поліна написала декілька цікавих картин, які пропонує вашій увазі. Всі роботи написані маслом. Серед них і портрет домашнього улюбленця родини- кицьки Фібі. Це вже друга персональна виставка дівчини  в стінах рідної гімназії. Однією з характерних рис Поліни є відчуття прекрасного, прагнення до естетики. З народження її приваблюють ритмічні рухи, музика, яскраві кольори. Вперше Поля почала своє знайомство з художнім мистецтвом у 2015році в АРТ-Студії «Глорія», під керівництвом Чуприни Ганни Юріївни, та бере індивідуальні заняття з професійним художником Оксана Литвиненко (псевдонім художниці: Окяна Бюшан).

детальніше »

В школах України розпочали навчання 4,2 млн учнів

02.09.2020

У 2020/2021 навчальному році у школах України розпочали навчання 4,2 млн учнів. У тому числі до першого класу пішли 428 тисяч учнів. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.

В 1-11-х класах нашої гімназії навчатимуться 726 учнів та гімназистів.

Нагадаємо, що навчання розпочалось у всіх школах України, крім регіонів «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

детальніше »

Гімназія відзначила День знань

01.09.2020

1 вересня учні та гімназисти повернулись за гімназійні парти,правда,лише для участі в урочистостях та першому уроці.

О 8.30 год. на спортивному майданчику зібрались першокласники та випускники 11-х класів. Їх вітали з Днем знань директор,народний депутат України Шпак Л.О,перший заступник міського голови Волошин І.В,волонтер із США Кептон Хенслі.

Традиційно, було нагороджено переможців конкурсу ГІМНАЗИСТ РОКУ-2020. На урочистості також були запрошені новоприбулі учні, які отримали з рук директора залікові книжки.

А вже о 9.25 год. всі учні та гімназисти взяли участь у першому уроці, який цього року був присвячений темі «ЗДОРОВ'Я – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ ЖИТТЯ!»

детальніше »

Оголошення

27.08.2020

Постановою Кабміну України адаптивний карантин подовжено до 31 жовтня 2020 року

27.07.2020
31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи плануєш ти працювати в клубах та гуртках ПМГ?

    Так - 12

    Ні, немає вільного часу - 21

    Ще не знаю - 3

    Чи був ти членом якогось клубу чи гуртка ПМГ минулого року?

    Так, протягом року - 11

    Так, але не весь рік - 3

    Ні, не було можливості - 12

    Ні, не було цікавого мені гуртка - 7

    Чи відвідуєш ти клуби та гуртки поза ПМГ?

    Так, і не один - 21

    Інколи - 3

    Ні, немає часу - 11

    Що тебе не влаштовує в їдальні ПМГ?

    Все влаштовує - 11

    Високі ціни - 9

    Великі черги - 2

    Несмачна їжа - 7

    Грубий персонал - 2

    Інше - 2

    Чи готовий ти до ймовірного дист. навчання в Classroom?

    Так,я зберіг навички - 23

    Ні,я категорично проти - 11

    Прийдеться вчитись - 5

    Мені байдуже - 0