Щоденні новини

Першокласники відвідали ляльковий театр

21.11.2018

Під кінець дев’ятого тижня модельного навчання учні відвідали Черкаський академічний театр ляльок. На ранковому колі учні вивчали різні види театру, знайомились з правилами поведінки глядачів та цікавими професіями, повязаними з театром. Під час екскурсії першачки відвідали бутафорний цех, познайомились з різними видами ляльок, вчились підбирати костюми для різних героїв. В кінці екскурсії учні переглянули виставу «Котик і півник». Хоча першокласники вже були знайомі з цією казкою, театральна версія вразила їх ще більше. Дякуємо батькам класу за допомогу в організації такого цікавого заходу!

детальніше »

Інтеракт-Черкаси відзначає свій ювілей

20.11.2018

20 листопада Інтеракт-Черкаси відзначає свій 15-річний ювілей. Інтеракт у Черкасах було створено у 2003 році, його засновником виступив місцевий Ротарі клуб Черкаси-Центр. Інтеракт є однією з програм Ротарі руху.

Перший клуб Інтеракт з'явився 5 листопада 1962 року у Флориді, США. З того часу, вони отримали бурхливий розвиток у світі, нині їх більше 113000. Їх роботою опікуються місцеві Ротарі клуби, то ж створити їх там, де немає Ротарі, доволі проблематично.

Крім Черкас, в Україні клуби Інтеракт є лише в Києві, Харкові та Рахові.

З 2003 року наш Інтеракт регулярно реалізовує доброчинний проект на базі комунального закладу «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей». Його ще називають "Теплим домом".

Клуб брав участь у кількох Міжнародних конференціях Інтерактів, активно займається різноплановою міжнародною діяльністю. Минулого року його робота була відзначена Грамотою міського голови Черкас.


детальніше »

День Толерантності

20.11.2018

16 листопада в Першій міській гімназії відзначали  Міжнародний день Толерантності. Основною метою було: ознайомити учнів з поняттям «толерантність», виявити основні риси толерантності, сформувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки, виховувати почуття поваги один до одного, продовжити формування толерантного ставлення однокласників між собою, сприяти розвитку в учнів самосвідомості, яке допомагає учням побачити себе та інших такими, які вони є насправді, розвивати терпимість до відмінностей між людьми.

детальніше »

Мадрид – столиця, побудована для короля

19.11.2018

Щойно велика група гімназистів повернулася з Мадриду, де протягом тижня перебувала як учасник освітньої програми Управління Освіти та Досліджень Іспанії Автономної області Мадриду.

Протягом шести днів, учні відвідали і ознайомилися з найбільш відомими місцями Мадриду. Вдень доводилось проходити від 8 до 14 кілометрів, але враження були того варті. Всі учні мали достатній рівень володіння мовою, щоб зрозуміти розповідь екскурсоводів. Серед визначних місць, які ми відвідали, Королівський Палац (El Рalacio Real), де побачили найкращі колекції картин, гобеленів, годинників, порцеляни, меблі різних епох, тронний зал, величезну залу-їдальню для офіційних прийомів на найвищому рівні. Парк Ретіро (El Parque del Retiro) порадував чудесними зеленими куточками, крихітними озерцями з качками та лебедями, незвичними деревами та розарієм, якому вже більше 100 років. Також ми побували у Музеї Софії (Museo Reina Sofía) та роздивлялися відомі картини Пабло Пікасо та Сальвадора Далі і Музеї Прадо (Museo del Prado).

детальніше »

Проектна робота: гімназія працюватиме в новому проекті

19.11.2018

12-13 листопада 2018 року директор гімназії у складі 11 керівників шкіл обласного центру брав участь у новому Всеукраїнському проекті: "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотніть". Протягом двох днів 100 нових учасників проектy, вчились основам медіаграмотності. Професійні тренери вчили директорів шкіл розрізняти у різних ЗМІ фейкову, джинсову та маніпуляційну інфомацію. Тренінги проводились в інтерактивній формі, цікаво, пізнавально і невимушено. Тренінги проводились на базі нового UBI Конференц Холлу https://ubi-hall.com.ua, що знаходиться неподалік республіканської телевежі.

детальніше »

В гімназії відзначили День відмови від паління

18.11.2018

Міжнародний день відмови від куріння, або No Smoking Day, існує з 1977 року. Він з’явився з ініціативи Американського онкологічного товариства і щороку відзначається у третій четвер листопада. Мета Міжнародного дня відмови від куріння — сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

детальніше »

Ще одним букварем поповнився міні-музей

17.11.2018

Нещодавно гімназійний міні-музей букварів поповнився ще одним експонатом. Цього разу він "приїхав" з Греції і привіз його Карахім Ярослав з 2-Б класу, який влітку відпочивав у цій середземноморській теплій країні. Першокнигам з різних країн світу давно вже тісно на поличках, тому дирекція гімназії розмірковує про розширення експозиції вже наступного року. Ідея створення міні-музею виявилась досить притягальною, практично щомісяця бтьки та гімназисти привозять черговий експонат. Зазвичай, для для того, щоб придбати буквар, птрібно проявити чималі зусилля, у багатьох країнах світу їх неможливо купити у роздрібній торгівлі.

детальніше »

Для десятикласників проведено тренінг

16.11.2018

13 листопада на запрошення соціально-психологічної служби в гімназію завітала тренер-психолог із центру сучасного виховання "НОВІ ДІТИ" Катерина Репетій, яка провела цікавий тренінг для десятикласників на тему: “КОМАНДА ВИСОКИХ ДОСЯГНЕНЬ”. Даний захід був спрямований на згуртування учнівського колективу, розвиток комунікативних навичок, емоційної стійкості, впевненості в собі, доброзичливого ставлення один до одного. Старшокласникам дуже сподобалось брати участь в цікавому тренінгу, вони були активними, креативними та веселими. Гімназисти наполягали на подальших зустрічах із фахівцями центру сучасного виховання "НОВІ ДІТИ", тому й надалі соціально-психологічна служба гімназії буде проводити спільні та цікаві заходи.

детальніше »

Оприлюднено результати ІІ етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

15.11.2018

На міському сайті вчителів-філологів української мови оприлюднено результати ІІ етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, що проводився минулого тижня в Черкасах. Конкурс носить творче спрямування. Його проведення запроваджено кілька років тому. За підсумками міського етапу конкурсу учень 5 класу Конюшенко Олександр (вчителька Васіцька С.К.), посів 3 місце, гімназист 8 класу Чуприна Микита (вчитель Гафінова Л.В.) - 3 місце, гімназистка Чемерис Марія (вчителька Коритан Н.І.) з 9 класу посіла 2 місце, а гімназистка Швець Тетяна (вчитель Гафінова Л.В.) посіла також 2 місце. Під час конкурсу наші гімназисти виконали творчу роботу – твір з граматичним завданням, знаходили у тексті фразеологізми, вводили діалоги та пряму мову, цитати великого Кобзаря, використовували однорідні члени речення з узагальнюючим словом.

детальніше »

П'ятикласники були учасниками конкурсної програми «І все-таки спочатку було слово…»

14.11.2018

9 листопада учні 5-Б та 6-Б класів завітали до відділу масової роботи та естетичного виховання Черкаської обласної бібліотеки для дітей, де стали учасниками конкурсної програми «І все-таки спочатку було слово…», присвяченої Дню української писемності та мови.

За звання найкмітливіших, найерудованіших знавців рідної мови змагалися дві команди у кожному класі. Намагаючись довести, що наша мова має багатющі можливості, учасники команд випробовували свої сили у складанні тавтограм, відшуковували серед лексичних одиниць української мови слова-паліндроми, багатозначні слова. Проявляли свою ерудицію, грамотність, відповідаючи на мовні загадки, виправляючи мовні помилки у «Щоденнику» учениці Казкової школи. Із захопленням розшифровували фразеологізми у малюнках, складали слова-відгадки під час гри «Мовна плутанина» тощо.

детальніше »

Міжнародна діяльність: хто на захід, хто на схід

13.11.2018

11 листопада,коли група гімназистів приземлилась рейсом із Торонто, інша група заходила до аеропорту та реєструвалась на рейс до столиці Іспанії Мадрида. 17 гімназистів 8 -10-х класів братимуть участь у проекті Міносвіти Іспанії, мета якого організувати спілкування та ймовірне партнерство з однолітками з іншої країни, які також вивчають іспанську мову. Такими партнерами для наших гімназистів будуть юні жителі Ліссабона, столиці Португалії. Екскурсуючи по Мадриду, проживаючи поруч, учасники проекту вибудовуватимуть ймовірне партнерство, працюватимуть у спільних проектах.

детальніше »

Першокласники вперше брали участь у Дні української писемності

13.11.2018

До Дня української писемності та мови учні 1-В класу ( класний керівник Демешева С. С.) провели урок у дитячій обласній бібліотеці. Захоплююча подорож сторінками українських народних казок, так як "Ріпка", "Колосок", "Коза-дереза" , "Котигорошко", "Рукавичка" та інші. Дві команди учнів відгадували загадки із чарівної скриньки, знаходили відмінності на малюнках до казок, складали казкові пазли, і навіть створили діафільми на основі казок.І звичайно перемогла дружба, нагородою були мультфільми. Маса вражень, веселих посмішок і ціле море книг, які ми залюбки читаємо.

детальніше »

Троє учнів успішно виступили на Буковині

12.11.2018

9-го листопада 2018 року у місті Чернівці проходив 5-тий Міжнародний хореографічний фестиваль-конкурс "Bukovina Fest".

Танцівники представляли танцювальні композиції у різних номінаціях:сучасна хореографія,естрадний танець,класичний танець,спортивно-бальний танець,вуличні напрямки.Також номери були представлені у різних вікових категоріях.

Журі оцінювали художній рівень постановки,її оригінальність,артистизм,виразність,динаміку виконання,вміння створювати танцювальні образи. Троє учнів Першої міської гімназії Шията Каріна учениця 4-А класу,Хлинін Олександр учень 3-А класу та Хлиніна Катерина учениця 1-В класу брали участь у фестивалі.Каріна стала лауреатом 1-го ступеню,та лауреатом 2-го ступеня у номінації сучасна хореографія,Олександр став лауреатом 2-го ступеню в номінації акробатичний танець та Катя стала лауреатом 2-го ступеню в номінаціїсучасна хореографія.

детальніше »

Дві сестри вражають талантом художниць

11.11.2018

Гімназійна галерея вже втретє відкриває свої двері для перегляду творчих робіт юної художниці Ольги Олійник, учениці 6-Б класу. Цього разу до Олі приєдналась та розкрила свій талант її рідна сестричка – Юлія, яка в цьому році вступила до першого класу.

Юні художниці вже декілька років займаються разом у художній студії «Сузір’я», керівником якої є черкаська художниця Ольга Станіславівна Курська. Також дівчата беруть уроки малювання у відомої художниці Оксани Литвиненко, під керівництвом якої створені картини, які наразі ми можемо споглядати. Оля і Юля брали участь у багатьох конкурсах різного рівня та мають чимало нагород, також були учасницями різноманітних виставок та благодійних акцій. Побажаємо талановитим сестрам натхнення та чекаємо на нові зустрічі у галереї!

детальніше »

Творимо сайт разом: наша гімназистка отримує стипендію міського голови

10.11.2018

Ще одна наша гімназистка стала лауреатом стипендії міського голови. Учениця 6-А класу Аксу Ясміна отримала відзнаку за видатні досягнення в музичному мистецтві.

Сертифікат на отримання стипендії був вручений Ясміні сьогодні в урочистій обстановці. Дівчина отримала відзнаку з рук голови Департаменту освіти під час засідання, присвяченого Дню працівника культури.

детальніше »

У гімназії відбулося свято української мови

09.11.2018

9 листопада у І етапі ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика взяли участь 489 учнів із 3 по 11 клас.

Відзначення Дня української писемності та І етапу ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика у гімназії розпочалося о 8:10 ранку акцією «Одягни вишиванку» та загальногімназійною урочистою лінійкою в спортивному залі. Звучання Гімну України на відкритті свята та виступ директора підкреслили значимість заходу, родзинкою якого були виступи дітей про красу української мови. Читання власних поезій восьмикласниками про рідну мову та пісня про Україну у виконанні учениці 7Б класу Ляпкало Софії сподобалися всім присутнім.

детальніше »

В роботу сайту вводяться нові правила

09.11.2018

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулась з листом до Міністерства освіти про незаконне оприлюднення персональних даних учасників освітнього процесу на сайтах навчальних закладів України. Профільне Міністерство зобов'язало школи України навести лад у цій царині. 8 листопада директор гімназії видав наказ, який регулює процес занесення інформації на наш сайт. З наказом вчителі ознайомляться на нараді 12 листопада. Так, інформація,яка носитиме персональні дані, а також фото учасників освітнього процесу, розміщуватимуться лише з їх дозволу.

детальніше »

Візміть участь у конкурсі - виграйте призи!

08.11.2018

Телеканал UA: Черкаси пропонує взяти участь у конкурсі для школярів до свята працівників радіо та телебачення!

Що для цього потрібно?

Cтворити цікавий малюнок на тему "Як працюють на ТБ?", підписати його, вказавши ваше ім'я та прізвище, а також контактний телефон.

Три переможці ортимають призи! Чекаємо ваші малюнки! Їх слід подавати керівнику Клубу FCG-TV Шапошніковій Л.В. до 14 листопада.

Редколегія сайту сподівається, що наші гімназійні телевізійники візьмуть участь у конкурсі.

детальніше »

Cьогодні стартує проект "Електронний щоденник"

07.11.2018

Впроваджуючи сучасні інформаційні технології з 7 листопада в гімназії розпочинає свою роботу Електронний журнал оцінок «Онлайн Школа». Цей проект створений з метою запровадження в закладах загальної середньої освіти міста Черкас сучасних інформаційних технологій, удосконалення освітнього процесу в частині комунікації закладів освіти з батьківською громадою. Завдяки проекту батьки зможуть здійснювати дистанційний контроль успішності, дізнатися про відвідування гімназії дітьми, розклад уроків.

детальніше »

В гімназії представники управління патрульної поліції провели уроки безпеки

06.11.2018

Сьогодні в гімназію завітали представники управління патрульної поліції в Черкаській області, які спільно із соціально-психологічною службою гімназії провели уроки безпеки для гімназистів 5-х, 6-х, 7-х, 8-х, 9-х класів.

Діти є досить уразливою групою населення, яка, на жаль, часто стає жертвою правопорушень та нещасних випадків. Щоб убезпечити дітей від лиха та нагадати правила безпеки правоохоронці підготували лекцію на тему: «Попередження насильства, правила поведінки під час спілкування з незнайомцями».

детальніше »

Оголошення

21.10.2018
  • 24 листопада проводитиметься вивчення третіх іноземних мов: німецької о 10:00 (каб №15) польської о 13:00 (Каб.№15) та китайської о 10:00 у каб. №17
  • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом ЕЛЕКТРОННИЙ ЩОДЕННИК, звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
  • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
  • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
  • З квітня 2018 року робота ПШ Райдуга припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
  • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
  • Трохи історії ПМГ
  • Гімназійне TV
  • Для вчителів: онлайн опитування

01.10.2018

Шановні гімназисти! Творчий колектив газети «Гімназист» запрошує Вас долучитися до створення нових номерів! Щоб приєднатися до колективу юних журналістів, напишіть, будь ласка, про своє бажання на електронну пошту gimnazyst.fcg@gmail.com та вкажіть наступні дані: прізвище, ім’я, клас у якому Ви навчаєтесь, контактний телефон. Чекаємо на творчі ідеї, пропозиції та матеріали про цікаві події з гімназійного життя на електронну адресу: gimnazyst.fcg@gmail.com

Колектив газети буде радий співпрацювати з Вами!

Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

Опитування

Куди варто перенести гімназійний сайт?

Залишити на своєму місці - 37

У Фейсбук - 0

У Інстаграм - 8

На Гугл-платформу - 0

До електронного щоденника - 0

На інший ресурс - 1

Мені байдуже - 2

Чи є у вас проблеми з електронним щоденником?

Так, у мене - 3

Так, у батьків - 2

Ні, все добре - 28

Були, але вже вирішені - 4

Батьки не можуть розібратись - 1

Є плутанина в оцінках - 8

Оціни роботу гардеробу

Добре - 12

Задовільно - 5

Незадовільно - 2

Потрібно його розширити - 10

Бажано там поставити відеонагляд - 4

Я ним не користуюсь - 7

Там пропадають речі - 1

Там неналежний догляд - 1

Як тобі виставка Я-КОЛЕКЦІОНЕР?

Добре - 20

Задовільно - 7

Незадовільно - 1

Вона лише для малечі - 8

Мені не подобається її формат - 1

Її не потрібно проводити - 1

Мені байуже - 2

Що тебе нервує в гімназії?

Надмірна кількість учнів - 0

Вільний доступ батьків - 4

Радіозвінки - 0

Однокласники - 0

Окремі вчителі - 6

Техічний персонал - 1

Надмірна кількість уроків - 4

Надмірна кількість домашніх завдань - 20

Інше - 1

Мене все влаштовує - 12