Щоденні новини

Музей букваря: маємо найбільшу абетку в експозиції

17.02.2019

Минулого тижня наш музей букваря поповнився ще одним експонатом - абеткою з Франції. Книга дуже велика за розміром і тимчасово зберігатиметься у гімназійній бібліотеці, очікуючи розширення експозиції.

Абетку подарувала музею Дядюшенко Катя, яку привіз з Франції її тато.

Зазначимо, що сімя Дядюшенків презентувала гімназії вже кілька букварів та абеток. Нагадаємо, що у січні кілька центральних телеканалів показали репортаж про наш міні-музей, написала про нього також обласна популярна газета "Нова доба" 

детальніше »

Майже по Далю – без математики ми ніде...

16.02.2019

Починаючи з 2021 року, зовнішнє незалежне оцінювання з математики стане обов’язковим для всіх, хто здобуває повну загальну середню освіту.

Про це йдеться в наказі МОН №1369 від 7 січня, опублікованому в Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів.

Також цього року стане обов’язковою державна підсумкова атестація з математики для учнів 4 та 9 класів. Цей іспит школярі складатимуть в своєму навчальному закладі.

детальніше »

Проведено перший гімназійний фестиваль класичної музики

15.02.2019

14 лютого в гімназії відбувся концерт класичної музики. Класична музика – це музичні твори, що відповідають найвищим художнім вимогам, поєднуючи глибину, змістовність, досконалість форм. Класична музика витримала «перевірку часом» та увійшла до скарбниці світового музичного мистецтва. Програма концерту складалася з яскравих вокальних, інструментальних творів у виконанні гімназисток Делікатної Віолети, Коцур Ірини, Аксу Ясміни, Ткалі Каріни, Басистої Олександри. Акомпанувала учням вчителька музики Назаренко Людмила Іванівна. У стінах актової зали гімназії протягом одного уроку лунала музика зарубіжних класиків, українських композиторів та навіть власні композиції. Глядачі відмітили високу якість підготовки виступів учасників. Музика – це мистецтво особливої емоційної сили. Вона може не тільки впливати на наш настрій, а й проникати у внутрішній світ кожного з нас. Сподіваємось, що глядачі відчули ці неповторні емоції. Всі учасниці першого музичного фестивалю отримали солодкі нагороди.

детальніше »

В гімназії розпочалась благодійна акція у підтримку для дітей обласного протитуберкульозного диспансеру

14.02.2019

В гімназії розпочинається благодійна акція під гаслом «Добра справа» на підтримку дітей Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру (с.Геронимівка). Напередодні психологічна служба гімназії відвідала даний заклад з метою з`ясувати в чому мають потребу діти, які лікуються в дитячому відділені обласного протитуберкульозного диспансеру. Зараз там перебуває 20 діток віком від 3 до 17 років.

детальніше »

Новачкам – особлива увага

13.02.2019

Учні, що прийшли на навчання з інших шкіл, знаходяться під постійною увагою психологічної служби гімназії, адже дітям в період входження в шкільний колектив та становлення себе як особистості необхідна підтримка.

Напередодні вихідних для новоприбулих учнів, що навчаються в 10-Б класі, було проведено заняття «Світ моїх емоцій». Десятикласникам була надала інформація про те, як позитивні та негативні емоції впливають на людину, її поведінку та самопочуття. Учні вчились аналізувати події свого життя та дізналися про свій актуальний емоційний стан з допомогою проективної методики «Емоції в будиночках». Практична психологиня розказала про сигнали тіла, коли і як воно їх виражає, демонструючи потребу в особливій увазі, нагадала про корить позитивних думок та яскравих емоцій у зимовий період. Учасники охоче ділилися враженнями та вже очікують на наступні зустрічі. Для бажаючих приєднатися: заняття проходять 1 раз у два тижні, по середах (п’ятницях) на 8-му уроці.

детальніше »

Наша бібліотека визнана активною

12.02.2019

У листопаді 2018 р. благодійний фонд ”Бібліотечна країна” оголосив конкурс для активних шкільних бібліотек з теми ”В рамках святкування Міжнародного місяця шкільних бібліотек ми шукаємо активних читачів та читачок, які бажають виграти нові цікаві книги для своїх бібліотек!” За ініціативи бібліотекаря Галини Олександрівни було створено проектну групу, до складу якої ввійшли представники адміністрації гімназії, вчителі, гімназисти та їх батьки.

детальніше »

Вчителі навчаються: Корнієнко Г.Л.

11.02.2019

4-8 лютого заступник з виховної роботи Корнієнко Г.Л. стала учасницею семінару для вчителів історії «Інтеграція інфо-медійної грамотності на уроках історії» в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» міжнародної організації IREX за підтримки Посольства США та Великої Британії в Україні. Під час тренінгів учасники мали можливість ознайомитися з методичними розробками з медіаграмотності інтегровані в уроки історії для учнів 8-х класів та озброїтися сучасними онлайн інструментами.

детальніше »

Творимо сайт разом: Для чотирьох наших учениць наступив зірковий час

10.02.2019

Найграційніших художніх гімнасток регіону визначали на початку лютого у Черкасах. Спортсменки мірялися силами на Відкритому чемпіонаті "Зірковий час-2019". Змагання вже вдруге організувала ОДЮСШ "Динамо"України. За перемогу цьогоріч боролися 13 команд із Черкас, Золотоноші, Одеси, Вінниці та Полтави. Загалом, на медалі претендувало 220 гімнасток.

детальніше »

Шестикласники зустрічались із письменницею Юлією Гончар

09.02.2019

Літературні зустрічі вже стали доброю традицією гімназії. Вони завжди проходять у позитивній і творчій атмосфері, тому я з радістю відгукнулася на запрошення, - поділилася враженнями письменниця, членкиня національної спілки письменників, лауреатка літературної премії Лоскотон, Юлія Гончар, яка завітала до гімназії у середу 6 лютого.

детальніше »

Вчителі навчаються: Шапошнікова Л.В.

08.02.2019

Міжнародна організація ІREX за підтримки Посольств США та Великої Британії в Україні в межах проекту «Вивчай та розрізняй: інфо - медійна грамотність», організувала тренінг для вчителів мистецтва, який проходив в с. Княжичі, що неподалік від Києва. Цей захід разом із вчителями, які приїхали із 9 міст України, відвідала Шапошнікова Л.В., де протягом 5-ти днів навчалась відрізняти факти від суджень та помічати, коли відбувається маніпуляція.

Мета проекту – розробка і впровадження ефективної моделі критичного мислення в школах для учнів, адже відомо, що діти більше піддаються медіа впливу. Для аналізу інформаційних повідомлень та фотографій були опрацьовані сайти та посилання, які дозволили відрізнити фейкову інформацію від оригінальної. Набуті знання будуть використані як на уроках, так і на тематичних заходах серед учнів та вчителів гімназії.

детальніше »

Святослав Михайлюк – у топ-10 найпопулярніших спортсменів України

08.02.2019

Атакуючий захисник національної збірної України та Лос-Анджелес Лейкерс, наш колишній випускник Святослав Михайлюк потрапив до топ-10 найпопулярніших спортсменів України в Instagram.

Баскетболіст піднявся на 7-му позицію, обійшовши чемпіонку світу дзюдоїстку Дар'ю Білодід та віце-чемпіонку світу зі стрибків у висоту легкоатлетку Юлію Левченко.

Наразі в одній з найпопулярніших соцмереж світу на Михайлюка підписалися більш ніж 134 тисячі читачів

детальніше »

Ми брали участь у Дні безпечного інтернету

07.02.2019

5 лютого за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбулася Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема в Україні. У межах акції психологічна служба Першої міської гімназії м.Черкаси провела уроки у 7-Б класі, та 9-А класі на тему : «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?» використавши матеріали до уроку, які розробила національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини Анастасія Дьякова спільно з кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України.

детальніше »

Гімназійна галерея: виставка робіт Євангеліни Любіч

07.02.2019

Минулий тиждень видався для учениці 1-А класу Любіч Євангеліни особливим! Справа в тому, що в творчому житті дівчини відбулася значна подія - перша виставка малюнків, які було розміщено у Гімназійній галереї.

З 5 років Євангеліна захоплюється малюванням, яке допомагає їй відсторонитися від навколишнього світу та вирушити у світ творчості та нескінченної краси.

детальніше »

Сьогодні ми продовжили пошук талантів

06.02.2019

6 лютого, відбувся ІІ відбірковий тур VII традиційного щорічного конкурсу «Таланти твої, гімназіє!» для гімназистів 5 – 11 класів. Сьогодні конкурсанти дивували поважне журі у складі Сніжани Володимирівни Дудник (соціальний педагог), Людмили Іванівни Назаренко (учителька музичного мистецтва) і Дар’ї Яремчук (королева гімназії), не тільки неповторними піснями, танцями і спортивними номерами, надзвичайно цікавими виявилися номери у довільному жанрі.

детальніше »

Тиждень професій проведено в 1-Б класі

06.02.2019

Відповідно до модельної програми навчання Нової української школи 19 навчальний тиждень був присвячений професіям. Протягом тижня учні разом з класним керівником Юларжи В.І. говорили про світ професій, підбирали професії різним казковим героям та однокласникам, створювали лепбук за темою та абетку сучасних професій. Родзинкою тижня стали візити батьків, які під час ранкового кола розповідали про свої професії, проводили вікторини та майстер- класи.

детальніше »

Дискусійний клуб засідає

06.02.2019

1.02.2019 р. відбулося засідання дискусійного клубу «Діалог культур» з 5 класами у актовій залі гімназії. Спікером виступила Починок Марія, учениця 6А класу. Вона підготувала пізнавальну та інформативну мультимедійну презентацію англійською мовою про враження від літніх подорожей. Було приємно відчувати, що її розуміють п’ятикласники і зацікавлено слухають. Їм сподобалися як виступ, так і презентація Марії. Учні взяли активну участь у обговоренні виступу, вивчили кілька нових географічних назв та висловили побажання брати участь у роботі дискусійного клубу на середньому етапі навчання.

детальніше »

Сьогодні ми шукали талановитих учнів

05.02.2019

Сьогодні, 5 лютого, у гімназії відбувся перший тур VII традиційного щорічного конкурсу «Таланти твої, гімназіє!» для учнів 1 – 4 класів. На сцені актової зали учні демонстрували різноманітні таланти. Сучасні ритми запальних танців, дзвінкий спів, мелодичне звучання музичних інструментів наповнили сьогодні стіни не тільки нашої актової зали, а й всієї гімназії.

А для розмаху наших спортивних талантів, наше вельмишановне журі, у складі Сніжани Володимирівни Дудник (соціальний педагог), Людмили Іванівни Назаренко (учителька музичного мистецтва) і Дар’ї Яремчук (королева гімназії), мусило переходити до спортивної зали. Вже завтра свої таланти на розсуд авторитетного журі представлять гімназисти 5 – 11 класів.

детальніше »

Ще один буквар з'явився у нас

05.02.2019

Ще одним букварем поповнилась експозиція нашого міні-музую. Цього разу, це ромський буквар. Його подарувала гімназії першокласниця Діброва Катя, якого подарував свого часу мамі учениці один з черкаських ромів. Буквар займе свої місце в експозиції вже наступного тижня. 

детальніше »

ІІ гімназійний дебатний турнір 2018-2019 навчального року

04.02.2019

Уже незабаром розпочинається ІІ гімназійний дебатний турнір 2018-2019 навчального року! Дебати – інтелектуальна командна гра, метою якої є довести свою точку зору та спростувати іншу. Якщо ти навчаєшся у 5-11 класі, хочеш навчитися доводити свою думку, оволодіти навичками ефектного спілкування та командної роботи, швидко формулювати свої думки й доречно використовувати «розумні» слова – тобі до дебатного клубу ПМГ. Навчання проводиться кожної середи о 7:45 для гімназистів 8-11 класів та кожного четверга о 13:20 для гімназистів 5-х класів. 

детальніше »

Проведено перший гімназійний чемпіонат по спідкубінгу

04.02.2019

29 січня – 1 лютого відбулося перше гімназійне змагання зі швидкісного складання кубика Рубіка – спідкубінгу. Це інтелектуальний вид спорту, а ще – цікаве захоплення, яке є чудовою альтернативою шкідливим звичкам і пропагує здоровий спосіб життя. Гра наших 13 учасників вразила всіх! Гімназисти підкорювали хитру головоломку за кілька десятків секунд, побачивши таке мало хто зміг залишитися байдужим та приховувати свій подив. Гімназистам дуже сподобалася нова ідея, крім самої гри вони мали можливість поспілкуватися з однодумцями, ділилися враженнями та показували найдивовижніші варіації головоломки. А переможцем цього турніру став гімназист 7-А класу Бабко Максим, з результатом 23 секунди! Друге місце також у гімназиста 7-А класу Яблонського Андрія, з результатом 25 секунд! Третє місце у гімназиста 6-Б класу Грипака Івана. Рекорд змагань також був зафіксований за Бабком Максимом – 15 секунд! Переможець змагань в подарунок отримав новесенький Мегамінкс, а всі учасники поласували смачним тортом. Дирекція гімназії також висловлює подяку за проведення та організацію гри гімназисту 8-Б класу Мироненку Кирилу. Та дякуємо всім учасників за чудову гру та цікаві перерви! Чекаємо нових змагань та нових рекордів!

детальніше »

Оголошення

31.01.2019

Вивчення третіх мов проводиться щосуботи: німецької о 10:00 (Ульрика Гертель) та польської о 13:00 (Уршула Адамська) в каб. №15, китайської об 11:00 (Чжао Нань), каб. №17

31.01.2019

Навесні 2019 року гімназія знову обиратиме свою королеву, оскільки нині діюча королева гімназії – Дар’я Яремчук закінчує навчання у гімназії. Проект «Королева гімназії – 2019 » відбудеться у кілька етапів:

детальніше »

31.01.2019

    31.01.2019

    Уже незабаром розпочинається ІІ гімназійний дебатний турнір 2018-2019 навчального року

    детальніше »

    30.01.2019

    Моніторингове дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді закладів загальної середньої освіти міста Шановні батьки учнів 8-11 класів! Відповідно до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради № 70 від 31.01.2019 року «Про проведення моніторингового дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді закладів загальної середньої освіти міста» запрошуємо Вас взяти участь у відповідному моніторинговому дослідженні.

    Для цього перейдіть за посиланням - https://bit.ly/2GpsrEh

    30.01.2019

    У рамках Року французької мови у Україні школа № 49 м. Києва та фестиваль Anne de Kiev Fest у партнерстві з ліцеєм ім. Анни Київської, Малою академією наук та Посольством Франції/Французьким інститутом в Україні проводять конкурс співу французькою мовою під назвою Formidable. До участі в конкурсі запрошуються учні початкових, середніх та старших класів українських шкіл. Переможці отримають можливість виступити на київській сцені, одному з лауреатів – учневі державного середнього навчального закладу України – Посольство Франції подарує поїздку до Франції.Координує проект у ПМГ- Мокрушина Т.Г.

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи часто ти замислюєшся над тим, як впливають твої вчин­ки н

    Так - 31

    Ні - 4

    Іноді - 14

    Чи бували в тебе вияви брутальності?

    Так - 11

    Ні - 20

    Іноді - 18

    Чи любиш ти аналізувати свої вчинки?

    Так - 29

    Ні - 9

    Іноді - 11

    Між ким в твоїй сім'ї найчастіше виникають конфлікти?

    Між батьками - 9

    Між батьками і тобою - 21

    Між членами сім'ї і гостями - 2

    У нас не буває конфліктів - 16

    Чй подобається тобі демонструвати свій авторитет?

    Так - 20

    Ні - 11

    Іноді - 16