Щоденні новини

Гімназійна галерея: виставлено роботи Діани Шипович

14.12.2019

З 11грудня 2019 р.гімназійна галерея представляє графічні роботи гімназистки Діани Шипович. Шипович Діана навчається в гімназії з 2015 року, відколи вона із родиною переїхала до Черкас з м.Горлівкb ( Донецька область) через воєнні дії. Діана займається художньою гімнастикою з семи років. Має декілька перемог та багато призових місць в обласних та міських турнірах. Захоплюється також іноземними мовами. В минулому році здобула перше місце по Україні та друге місце в світі в конкурсі творчого письма англійською мовою «Write on!». 

детальніше »

Реформу шкільного харчування відтермінували на пів року

13.12.2019

Нова система харчування школярів запрацює в новому навчальному році – 2020-2021 роках. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет 12 грудня. До цього часу харчування у школах здійснюватимуть, як і раніше: коштом бюджету фінансуватимуть обіди для дітей 1-4 класів, а також категорійних дітей усіх класів.

Окрім того, найближчим часом у школах проведуть обговорення за участі батьків, де ті мають вирішити, як харчувати дітей надалі: дешевше за рахунок бюджету чи дорожче, але частково за рахунок батьків. 

Сьогодні коштом бюджету в місті харчують 12,8 тисяч учнів. Нині вартість обіду для учнів 1-4 класів вартує 9,7 грн. Для учнів 5-11 класів – 11 грн. У департаменті освіти пропонують збільшити суму: для 1-4 класів – 21 грн, для учнів 5-11 класів – 27 грн. 

Це дозволить покращити якість обідів, а також запровадити послугу “Страва на вибір”. Оскільки для бюджету це занадто великий тягар, покращені обіди пропонують оплачувати частково за рахунок батьків. Під час останньої наради у присутності міського голови, наш директор висловився за створення комунального підприємства, яке б займалось організацією харчування школярів міста, так як це робиться в Києві та інших обласних центрах України. 

детальніше »

Семінар-презентація платформи з протидії дискримінації «Stories that Move» Черкаси-2019

13.12.2019

12-13 грудня на базі гімназії відбулася презентація європейського освітнього проекту «Stories that Move. Навчаємося протидіяти дискримінації» https://cutt.ly/Pe6wY3r. Проект був розроблений освітніми експертами семи європейських країн за участю українських освітян і містить навчальні матеріали, які сприяють поліпшенню знань і навичок для розпізнавання і боротьби з антисемітизмом, ромофобією та іншими формами дискримінації. Проект реалізується в Україні ГО «Простір толерантності» за сприяння Anne Frank House (Амстердам, Нідерланди), партнерства з Українським центром вивчення історії Голокосту та фінансової підтримки EVZ Foundation Фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє»


детальніше »

Наша гімназія брала участь у підсумковій конференції престижного проекту

12.12.2019

09.12.2019 відбулася Національна підсумкова конференція eTwinning Plus Annual Conference, у якій взяли участь директор гімназії Саєнко С.І., заступник директора Науменко О.В.,амбасадор програми eTwinning Plus в Черкаській та Вінницькій областях, та Рабенко Ю.К,учитель англійської мови гімназії. Захід проходив у м.Києві в Premier Hotel Rus, за підтримки представників програми eTwinning Plus в Україні та представництва ЄС в Україні.Учасників заходу привітала Оксана Коваленко від представництва Міністерства освіти і науки України. Виконавча директорка ГО «Світ Освіт», Мірошніченко Катерина виступила основним спікером на тему «Освіта в світі, що змінюється: як в школі говорити про кліматичну кризу». На заході пройшла низка майстерок від українських та закордонних спікерів : Віталій Мороз-« Як спілкуватися з учнями щодо технологій та інтернету в контексті медіаграмотності», Andris Jenerts (Latvia) “Google tools for STEAM eTwinning projects”, Chris Williams (United Kingdom) “Goals in the English Language Classroom”. Ну і звичайно відбулася церемонія нагородження. Цього року вчитель англійської мови Рабенко Ю.К. та її учні отримали два європейських знаки якості (Quality Labels) за виконання міжнародних проектів «The Teddy's Journey» та « With Robert Burns in My Heart».

детальніше »

Проектна робота:конкурс 'Гринвіч'

12.12.2019

Уже стало доброю традицією для вчителів та учнів нашої гімназії, брати участь у конкурсі «Гринвіч», який в цьому році відзначає свій 10- річний ювілей. «Гринвіч»- це велика кількість цікавих завдань англійською мовою: граматичних, лексичних, країнознавчого характеру, яскравих подарунків, приємне спілкування та безліч різнобарвних емоцій. У конкурсі взяли участь учні та гімназисти 3,4,5,6,7,8,9 та 11 класів.

детальніше »

Іспити з математики стануть дворівневими в 2021 році

11.12.2019

У 2021 році випускники закладів освіти, які здобуватимуть повну загальну середню освіту, обов’язково складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики. Відповідна норма передбачена наказом МОН щодо деяких питань проведення зовнішнього оцінювання в 2021 році.

детальніше »

Де в Черкасах можна здати відпрацьовані батарейки та енергозберігальні лампи

10.12.2019

На території міста Черкаси встановлено три стаціонарні пункти збору, куди можна здати відпрацьовані батарейки та енергозберігальні лампи. Про це інформує начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков. Зокрема, йдеться про такі адреси: – вулиця Байди Вишневецького, 36 (біля будівлі Черкаської міської ради); – бульвар Шевченка, 307( приміщенні колишнього Придніпровського райвиконкому); – бульвар Шевченка, 117 (у приміщенні колишнього Соснівського райвиконкому).

детальніше »

Співпраця з військовиками дає результат

09.12.2019

7 грудня гімназисти 10-11-х класів мали незвичні уроки курсу «Захист Вітчизни» (для хлопців) і медичної підготовки (для дівчат). Його проводили діючий офіцер морської піхоти із Маріуполя Владислав Товстий,гімназистка 11-А класу Анастасія Горбенко, яка пройшла два вишколи з морською піхотою, в тому числі на території Донеччини та подолала психологічну смугу перешкод і має берет морської піхоти, та вчитель предмету "Захист Вітчизни" Тур А.О. Вони радо ділилися своїми знаннями і досвідом з нашими старшокласниками. Це стало можливим завдяки плідній співпраці нашої гімназії і 503-го окремого батальйону морської піхоти https://www.armyfm.com.ua/top-10-faktiv-pro-503-j-okremij-bataljon-morskoi-pihoti/. В рамках співпраці, щороку, силами наших гімназистів та їх батьків було надіслано бійцям цього батальйону численні смаколики, вітальні листи і обереги (координатор проекту С. О. Виноградова), а починаючи з 2017 року для наших гімназистів-старшокласників бійці батальйону організовують військові вишколи. Так,в рамках співпраці наші гімназисти мали унікальну можливість прослухати мотиваційну лекцію від військового капелана ЗСУ, Народного героя України Андрія Зелінського. За останні роки бійці 503 окремого батальйону стали бажаними гостями на наших гімназійних святах.

детальніше »

«Міс Всесвіт» навчається у Першій

08.12.2019

06 грудня відбувся щорічний конкурс талантів серед черкаських школярок "Міс Всесвіт-2019", у якому дівчата презентували одну із країн світу. Найвищий титул і корону, вперше в історії конкурсу, виборола гімназистка нашої гімназії, Ілляшенко Надія, яка преставляла Швейцарію. Це був конкурс творчості, краси, знань і талантів. Конкурсантки з 8 черкаських шкіл обрали собі країну, яку презентували. У презентацію входили: показ національного костюму, власне електронна презентація самої країни, домашнє завдання- поробка, що демонструє найвідомішу інформацію про країну, відповіді на запитання, творчий конкурс. Надія продемонструвала ґрунтовні знання про Швейцарію, отримані, як з книг, так і з власного досвіду, чудовий художній номер, який нікого не залишив байдужим, та показала прекрасні вміння триматися на сцені. Ми пишаємося тобою Надіє!!!!!!!!

детальніше »

Проведено традиційне гімназійне свято

07.12.2019

6 грудня вся Україна відзначила День Збройних сил. Сьогодні в умовах неоголошеної війни, саме армія, її міць і надійність є запорукою нашого мирного життя. Традиційно в цей день, вже більше двадцяти років, гімназисти-старшокласники демонструють свою силу, мужність і готовність захищати нашу Батьківщину в рамках військово-спортивного свята “Ми - роду козацького діти!”. Хлопці змагаються у силовій підготовці (підтягування, лазіння по канату, підйом з переворотом), у влучності (стрільба з пневматиної гвинтівки), а цього року ще у розбиранні і збиранні автомата Калашнікова і у спритності (конкурс “Військовий вишкіл”). Автором і головним суддею свята є вчитель фізичної культури О. М. Молчанов. Цього року свято стало особливим. Поважними гостями свята були військові: полковник, представник єдиної в області кафедри військової підготовки ЧНУ ім. Б. Хмельницького Г. А. Очеретянко; старшина учасник бойових дій на Сході України, захисник Донецького аеропорту Є. П. Івко; офіцер 503-ого окремого батальйону морської піхоти В. Ю. Товстий - всі вони люб'язно погодилися виконати роль суддів і почесних журі наших змагань.

детальніше »

Проектна робота: першачки у проекті e-Twinning

06.12.2019

Проектна діяльнісь у програмі e-Twinning завжди захоплює учнів і вчителів, які хоч раз були учасниками цієї відомої міжнародної освітньої платформи. Цього року з програмою e-Twinning Plus ознайомилися й першокласники нашої гімназії. У рамках проекту "Spain-Britain project 2019_2020", одним із етапів якого є обмін різдв"яними листівками, учні 1а та 1б класу створили неймовірні листівки з привітаннями до Різдва і відіслали їх одноліткам з Великобританії та Іспанії. Під керівництвом координатора проекту у гімназії Ердман Л.М., учителя англійської мови, маленькі гімназисти старанно виконували завдання, залучаючи до участі батьків та старших братиків і сестричок. Відтепер малюки із нетерпінням чекатимуть вітальні листівки від своїх закордонних партнерів по проекту.

детальніше »

Першокласники вперше слухали поетесу

06.12.2019

Презентація нової книги поетеси й прозаїка Ольги Месеврі «Півник у вікні» відбулася в межах циклу «Майстри пера – дітям» на території гімназії для учнів 1-А й 1-Б класів. Зустріч із письменницею організували бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів. Крім того, працівники Черкаської обласної бібліотеки для дітей представили майстриню пера дітям та розповіли, з якими її творами можна ознайомитися в обласній книгозбірні.

детальніше »

Гімназійна галерея: натюрморти від Анни Бабченко

05.12.2019

Гімназійна галерея презентує нову виставку. Художні натюрморти створила учениця 8-Б класу Бабченко Анна. Це вже не перша виставка Анни в стінах гімназії. Дівчина навчається живопису в Черкаській дитячій художній школі ім. Данила Нарбута, де розвинула художньо-естетичний смак. Протягом навчання проявила себе як старанна та наполеглива учениця. Має сильну образну уяву, яскраво та оригінально реалізує програмні та самостійно обрані теми. Анна цікава та багатогранна особистість, весела та позитивна людина, має багато талантів, цікавиться поезією і навіть сама складає вірші, приймає участь у літературних конкурсах. 

детальніше »

Спортивні перемоги Зореслави Гончар

04.12.2019

27-28 листопада 2019 року у місті Черкаси відбувся міський чемпіонат із плавання серед кращих юних плавців за підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Протягом двох днів змагань юнаки і дівчати боролися на дистанціях, використовуючи різні стилі плавання. Серед кращих була і гімназистка 8- А класу Зореслава Гончар (класний керівник Людмила Миколаївна Басиста).

Зореслава здобула дві золоті медалі (50 та 100 метрів на спині) та бронзову медаль на дистанції 50 метрів стилем брас. Юна спортсменка займається у Спортивному Клубі “ Тритон ” під керівництвом тренерки Н.В.Клімової. Вітаємо Зореславу зі спортивними досягненнями та бажаємо нових перемог!

детальніше »

В гімназії пройшли заходи щодо профілактики шкідливих звичок

03.12.2019

В рамках Міжнародного дня відмови від паління та з метою популяризації здорового способу життя, заохочування гімназистів до занять фізичними вправами, здорового харчування та профілактики шкідливих звичок психологічною службою гімназії було проведено низку інформаційно- профілактичних заходів:

детальніше »

Вчителі навчаються: скаутлідер ПМГ продовжив навчання в Києві

03.12.2019

З 29листопа по 1 грудня керівник скаутського гуртка Грищенко Вячеслав Олександрович брав участь у другому етапі курсу «Природа лідерства», який організовували Національна Організація Скаутів Укрїни та СО Відрада. Скаутлідер Першої міської гімназії отримав новий досвід, практичні та теоретичні вміння від тренерів НОСУ за останніми методиками Всесвітньої Організації Скаутського Руху. Також під час курсу скаутлідер ПМГ дав обіцянку Скаута і був прийнятий у велику сім’ю Скаутів України і всього світу та став членом Національної Організації Скаутів України.

детальніше »

Вчителі навчаються: директор брав участь у обласному семінарі

02.12.2019

28 листопада 2019 року на базі Черкаського гуманітарно-правового ліцею Черкаської міської ради відбувся обласний семінар директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів «Розвиток соціокультурної компетентності учнів за умов інтегрованого освітнього середовища як підґрунтя впровадження Нової української школи».

Семінар відбувся у співпраці Черкаського гуманітарно-правового ліцею Черкаської міської ради та комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

детальніше »

Нові проекти: онлайн олімпіада Best in English

02.12.2019

29.11.2019 старшокласники нашої гімназії вперше взяли участь у міжнародній онлайн олімпіаді з англійської мови Best in English. Найвищий бал серед учасників олімпіади в нашій гімназії отримала Вороніна Аліна (93 бали), вчитель Паїс Ю.В. Загалом в олімпіаді взяли участь 14600 учнів з 40 різних країн. Тест складався з граматики, частини для читання та аудіювання. Обмеження часу на тест - 60 хвилин. Учні дізналися про свою оцінку відразу після подання тесту. За результатами тесту учень чи учениця з найбільшою кількістю балів може виграти 2-тижневе перебування в Канаді. Змагання організовуються під патронатом Міністерства освіти Чехії. Рейтинг найкращої школи буде обчислено на основі середнього балу кращих 10 учнів, які представляли школу. Ця олімпіада - одна із можливостей дізнатися об’єктивну оцінку своїх знань та усвідомити своє місце серед учнів з різних країн світу.

детальніше »

Наші баскетболістки ввійшли до трійки призерів міського чемпіонату з баскетболу

02.12.2019

3 20 по 28 листопада відбулися міські змагання з баскетболу серед дівчат. Команду нашої гімназії представляли: Аріна Фатнєва (7-А), Тетяна Прошак (7-А), Марія Починок (7-А), Ольга Белякевич (8-А), Юлія Шелудько (8-Б), Ірина Коцур (11-А) та Анастасія Горбенко (11-А). Для гімназисток це вже другий досвід участі в змаганнях. Цього року наша команда вийшла до фіналу, що проходив на території ЗОШ №33, та впевнено продовжила боротьбу. Наполеглива праця, витримка та підтримка учнів і викладачів допомогли нашим дівчатам вибороти почесне ТРЕТЄ місце серед шкіл міста Черкас. Особлива подяка за підготовку тренеру баскетбольної команди Олені Миколаївні Фатнєвій.

детальніше »

Let’s celebrate Thanksgiving!

01.12.2019

Що таке День подяки? Чому і в яких країнах світкують це свято? Яка його історія? На ці та ще на низку інших питань шукали відповіді гімназисти 8-х класів під час заходу Let’s celebrate Thanksgiving!Учасники переглянули цікаву презентацію Катерини Тараненко про традиції свята. Катя ,гімназистка 11 класу, нещодавно повернулася з США, де вона перебувала як учасниця Програми обміну майбутніх лідерів (FLEX). Цікаво і змістовно розповів про кулінарні звичаї та історію свята Кеп Хенслі, доктор філософії Ліверпульського університету, який працює у нашій гімназії на волонтерських засадах. Діти виготовили індички і прикрасили школу, підготували частування,позмагалися у вікторині де отримали нові знання про культурні традиції країни, мову якої вони поглиблено вивчають. Щира подяка вчителям Кірсановій Е.В., Басистій Л.М.,Овчаровій Н.А., та Паїс Ю.В., за те,що перетворюють процес навчання наших гімназистів на свято.

детальніше »

Оголошення

13.12.2019

Чергове засідання ради гімназії проводитиметься 17 грудня о 18.00 год. у актовій залі

13.12.2019

Інтеракт запрошує всх охочих провести час у ТЕПЛОМУ ДОМІ, Збір 15.12.19 о 10.30 год. біля ЦДЮТ

06.12.2019

6 грудня 2019 року оголошено тендер на здійснення харчування в ПМГ на 2020 рік. Шукайте інформацію на https://www.dzo.com.ua/tenders/4670347   

01.10.2019

Щосуботи проводиться вивчення польської мови – 9:00 год. (каб.15) та китайської – об 11:00 год. (каб.15).

Мови викладаються носіями мови-волонтерами з Польщі та Китаю. Курс можуть відвідувати учні інших шкіл Черкас.

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ    Структура 2019-2020 навчального року:

    • І семестр: з 02.09.2019 по 30.12.2019
    • ІІ семестр: з 09.01.2020 по 29.05.2020

    Канікули:

    • осінні: з 28.10.2019 до 03.11.2019
    • зимові: з 31.12.2019 до 08.01.2020
    • проміжні: з 24.02.2020 до 01.03.2020
    • весняні: з 23.03.2019 до 29.03.2019

    Розклад дзвінків з 4.11.2019

    1 урок – 8.30-9.15
    2 урок – 9.25-10.10
    3 урок – 10.30-11.15
    4 урок – 11.35-12.20
    5 урок – 12.30-13.15
    6 урок – 13.25-14.10
    7 урок – 14.20-15.05
    8 урок – 15.15-16.00

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи був ти на святі "Ми-роду козацького діти-2019?"

    Так - 27

    Ні - 17

    Вперше про нього чую - 3

    Чи сподобалось тобі це свято?

    Так - 26

    Ні - 8

    Мені байдуже - 7

    Чи варто проводити це свято надалі?

    Так, це традиція - 25

    Ні, воно застаріло - 3

    Його потрібно оновлювати - 16

    Мені байдуже - 2

    Чи ти знаєш, хто придумав це свято?

    Директор - 3

    Ананьєва Н.В. - 3

    Кірсанова Е.В. - 3

    Молчанов О.М. - 23

    Недзельська В.І. - 5

    Взяли із журналу - 7

    Що, на твою думку, потрібно зремонтувати першочергово?

    Закінчити фасад (вхідну групу) - 15

    Асфальтування з мощенням території - 32

    Інше - 4