Щоденні новини

Повідомлення від мовного центру ОЛІМПУС

02.03.2021

Мовний центр ОЛІМПУС http://fcg.ck.ua/fce.html повідомляє,що 5 та 6 березня проводитиметься екзаменування слухачів з англійської мови.

Екзаменування проводитиметься за певних обмежень,які є обов"язковими про проведенні екзаменувань.

Так,5 березня у кабінетах №10,11 та 11-а уроки не проводитимуться.Їх перенесено в інші кабінети ПМГ.Не можна буде також користуватись локерами 8а,8б та 7а класів,що знаходяться у танцзалі.Речі можна розмістити у цей день у загальному гардеробі.

На першому поверсі та у спортзалі будуть відключені дзвінки на уроки.

6 березня 10 та 11 класи отримають спеціальне роз"яснення щодо роботи.

На екзаменування у цей день виділяються кабінети №15,20,21 та 22.

Центр екзаменуватиме слухачів у цей день з 8.30 до 17.00 год.

Дзвінки у суботу буде відключено повністю, курси центру для 3-4-х класів працюватимуть без змін.

детальніше »

Проектна робота: «Молодь дебатує»

01.03.2021

Незважаючі на складнощі і перешкоди наша гімназія знайшла можливість продовжити участь в унікальному німецько-українському проекті, спрямованому на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді. Проект «Молодь дебатує» реалізується з 2016 року за підтримки загальнонімецького дебатного руху «Jugend debattiert» та Міністерства закордонних справ Німеччини. Цій проект спрямований на розвиток демократії через навчання молоді не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми. Дебати проходили в кількох містах України ми вибрали для дебатів місто Одеса. Темою дебатів стало актуальне питання «Чи варто заборонити використання пестицидів та добрив сільськогосподарським підприємствам?». Від нашої гімназії в дебатах прийняла участь гімназистка Ткаля Каріна ( 9-Б клас), їі підготовкою займалась Сухенко К.О. Каріна розширила свій кругозір в екологічній галузі ,отримала неймовірні враження,гарний досвід ведення дискусії, складання промов, відточила навики командної роботи, знайшла нових друзів.

детальніше »

Ми вперше попали в рейтинг шкіл журналу ФОКУС

28.02.2021

В одному з останніх накладів всеукраїнський журнал ФОКУС  опублікував власний рейтинг кращих шкіл України зе результатами останнього ЗНО. Наша позиція NEW під номером 91 

Раніше,наша гімназія не попадала в рейтинг цього журналу.

детальніше »

Проектна робота: Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів!

27.02.2021

Протягом першого семестру наша гімназія була активним учасником чотирьох челенджів  програми Healthy School, направленого на покращення освітнього середовища та спонукаючого до здорового способу життя, і ось, 22 лютого стартував другий етап конкурсу «Happy Challenge» - Школа дружби!

 Протягом чотирьох тижнів наша гімназія буде учасником цікавої пригоди під час різних видів діяльності : тренінгів, ігор, квестів, колективних творчих справ та створення медіа контенту, направлених на покращення мікроклімату у класних колективах. Завдання челенджу розроблено таким чином, аби їх можна було виконати і в умовах дистанційного навчання.

детальніше »

Закінчуються проміжні канікули

26.02.2021

Ось і закінчуються проміжні канікули,1 березня учні та гімназисти знову сядуть за гімназійні парти.

Технічні служби за час канікул встановили аварійне освітлення,виконали припис пожежників щодо перепідключення кондиціонерів згідно нових вимог,капітально прибрали всі приміщення.

Вчителі провели робочу нараду,класні керівники та вчителі-предметники свої методоб"єднання,дирекція зустрілась з керівниками мовних центрів та разом обговорили перспективи їх роботи.

Директор також провів робочу зустріч з працівниками обслуговуючого персоналу.

Гімназистів приємно вразять свіжо перетягнуті гімназійні диванчики на другому поверсі.

Гімназія в очікуванні учнів та гімназистів у перший день весни.

детальніше »

Всі 55 випускників гімназії зареєструвались на участь в ЗНО

25.02.2021

24 лютого до Київського регіональого центру оцінювання якості освіти надіслано останні заяви випускників на участь у ЗНО-2021. Нагадаємо,що цього року всі без виключення випускники обов"язково братимуть участь в ЗНО з української мовт та вперше - з математики. Далі уподобання викпускників розділились.Найбільше випускників вибрали для складання ЗНО англійську мову,на другому місці іде географія та на третьому - історія України. Один випускник зареєструвався на складання 5 навчальних предметів,всі інші на 4. Останнім днем,коли можна подати документи на реєстрацію для участі в ЗНО є 3 березня. Нагадаємо,що минулого року,наші випускники посіли у всеукраїнському рейтингу ЗНО 111 місце,а з англійської мови - 23-тє.

детальніше »

Гімназія й надалі співпрацює з LCC

24.02.2021

Вже 6 років триває плідне співробітництво Міжнародного університету LCC, м. Клайпеда, Литва з гімназією м. Черкаси у рамках науково-методичної програми «Діалог культур». Міжнародний університет LCC — державний та міжнародний гуманітарний навчальний заклад, який було засновано 1991 року шляхом залучення литовських, канадських та американських фундацій, є постійним партнером нашої гімназії.

детальніше »

Новини Міносвіти і науки: Школи зможуть розробляти свої навчальні плани

23.02.2021

Українські школи зможуть розробляти свою освітню програму для 5-9 класів на основі типової освітньої програми, що нещодавно затверджена Міністерством освіти.

Про це йдеться у роз'ясненні відомства для освітянської та батьківської громадськості щодо практичного застосування нової типової освітньої програми.

Зокрема, у Міністерстві освіти зазначають, що освітня програма закладу освіти має містити навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів.


детальніше »

У гімназії розпочались канікули

22.02.2021

З 22 лютого у гімназії розпочались проміжні канікули.

Їх немає в інших школах міста,кожен заклад середньої освіти,сам визначає терміни і час проведення канікул.Згідно чинних вимог,тривалість канікул,не може бути менше 30 календарних днів (крім літніх канікул) Рада гімназії та педрада два роки тому визначили спільним рішенням проведення проміжних канікул в останній тиждень лютого. У грудні ж,коли всі школи Черкас були вже на канікулах,ми навчальсь до 30 грудня включно. План роботи на канікули можна побачити в розділі оголошення.

ПРИЄМНИХ І ВЕСЕЛИХ ВСІМ КАНІКУЛ!

детальніше »

Сьогодні-Міжнародний день рідної мови

21.02.2021

Колоритно і яскраво вбралася гімназійна родина 19 лютого, у переддень Міжнародного свята рідної мови. Щорічно 21 лютого, починаючи з 2000року, ми долучаємося до цього свята.

Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" було оголошено на xxx сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення.

Отже, гімназійні різноманітні заходи, як-от квести, проекти, презентації, буктрейлери та вікторини і динамічні стенди активізували гімназистів та привернули увагу до цієї події. Гімназійне радіо й телебачення сповіщали про цікаві факти цього дня, лунало рідне українське слово. Цікавинкою було і те, що група учнів 5-А класу ( Пилипчук Ярослав, Радюков Матвій, Подакіна Вероніка, Білоусов Тімур, кл.кер.Коритан НІ.) навіть створили мультфільм із національним та автентичним сюжетом.

детальніше »

Проведено профілактичну кампанію «STOP булінг»

21.02.2021

Протягом тижня в гімназії практичним психологом та соціальним педагогом гімназії було проведено просвітницько - профілактичну кампанію протидії булінгу під гаслом: «Стоп булінг». Відтак, відбулися просвітницько-профілактичні заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг, кібербулінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту. Під час діагностики було досліджено мікроклімат в класах, з метою виявити можливі проблеми в шкільному середовищі.

детальніше »

У бібліотеці з'явилась нова настільна гра

20.02.2021

18 лютого у читальній залі гімназисти 5-А класу грали в настільну гру ”Стоп - Корона”, вони ознайомилися з правилами особистої та респіраторної гігієни. Цю гру та інші цікаві матеріали (набори іменних наклейок “Не ділюсь”, ”Динозаврики”, загадки, розмальовки) гімназії подарувала команда Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Щоб створити безпечні умови в школах, формувати в дітлахів надзвичайно корисні життєві навички вчителі можуть користуватися посібником ”Навчання дітей правил особистої гігієни”, планом ”Інтерактивного уроку про COVID-19”, календарем із порадами про те, як відновлювати і підтримувати ресурсний стан, від психологині Світлани Ройз. Всі матеріали знаходяться у читальній залі гімназії. Вони допоможуть спланувати і провести тематичні уроки, пожвавлять і урізноманітнять спілкування з гімназистами. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з цими матеріалами.

детальніше »

Уряд дещо послабив карантинні обмеження для закладів освіти

19.02.2021

З 24 лютого 2021 року на всій території України почне діяти адаптивний карантин.

Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів.

Урядова постанова передбачає встановлення базового жовтого рівня для всієї країни, при якому діятимуть ті обмеження, які діють в Україні після жорстких зимових карантинних обмежень.

Також будуть зроблені деякі послаблення, зокрема, й для закладів освіти.

детальніше »

Наша галерея:експонуються роботи Олі Черевко

18.02.2021

Гімназійна галерея продовжує знайомити гімназистів з талановитими учнями,цього разу свої малюнки презентує учениця 4-Б класу, Черевко Ольга

Оля почала малювати в два роки, це були персонажі мультфільмів та казок-чарівні принцеси. В п`ять років вона стала відвідувати курси з малювання.

Вже третій рік займається в художньому гуртку «Яскраві барви» в ЦДТЮТ,де керівником Булаженко Н.В. Найбільше їй подобається малювати природу, тварин, людей . Роботи виконуються гуашшю, олівцями, ручками, пастеллю та крейдою.

детальніше »

Сьогодні - День спонтанного прояву доброти

17.02.2021

День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day) – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій.

В Україні це свято поки що практично не відоме. Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а добрими безмежно і безкорисливо.

Будьмо добрими! Щодня.

детальніше »

«Разом до безпечного Інтернету»

16.02.2021

З метою підвищення рівня знань щодо використання сучасних Інтернет-ресурсів в гімназії були проведені заходи до Дня безпечного Інтернету. В цей день класні керівники провели інформаційні хвилинки для учнів 1-4 класів. Психологічна служба гімназії обговорила з гімназистами актуальні питання «пасток» Інтернету, безпечного вебсерфінгу, кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав у мережі Інтернет. Було організовано перегляд на загально гімназійному екрані тематичних відеороликів «Мій безпечний інтернет», «З інтернетом на ти». Цікавими були уроки проведені вчителями інформатики Коваленко Є.О, Чехом О.І для учнів 5 -х, 6,-х 7-х, 8-х, 9-х класів під гаслом «Разом до безпечного Інтернету». Гімназисти взяли участь в анкетуванні. Протягом тижня працював «кінозал» з перегляду відеороликів та презентацій «Безпека дітей в Інтернеті» в кабінетах інформатики. До відома учнів було доведено інформацію про організацію, традиції та історію розвитку Дня безпечного Інтернету, повідомлено цікаві факти про мережу Інтернет. 

детальніше »

Студенти ЧНУ приступили до навчальної практики

15.02.2021

З минулого тижня 12 студентів 4 курсів ЧНУ ім.Б.Хмельницького,приступили до навчальної практики в нашій гімназії.10 майбутніх вчителів англійської та німецької мов та зарубіжної літератури,а також 2 студенти факультету фізики,зустрілись з директором та отримали інформацію щодо ПМГ та були розподілені між вчителями-керівниками навчальної практики.

Майже два місяці студенти-практиканти вчитимуться досвіду у своїх майбутніх колег,даватимуть уроки,проводитимуть позакласні заходи,позаяк, вони ще вчитимуться і ремеслу класних керівників.

детальніше »

Вечірка розповіла про доброчинну ініціативу колишніх випускників

13.02.2021

Оперна співачка з Осло Дарія Катиба вирішила матеріально допомогти родинам учителів-пенсіонерів Першої міської гімназії. Дарія – колишня учениця цього навчального закладу.

– Кілька років тому до школи прийшла тендітна дівчина, – розповідає директор школи Сергій Саєнко. – Виявилося, що це наша учениця. Даша 9 років відучилася в нашій гімназії. Потім у 2005 році разом із батьками виїхала на місце постійного проживання в Норвегію. Там серйозно займалася вокалом і нарешті стала оперною солісткою в столиці Норвегії Осло.

детальніше »

12 лютого працюємо дистанційно

12.02.2021

11 лютого міською владою було прийнято рішення відмінити проведення занять в школах Черкас із-за ожеледиці та льодяного дощу та перевести роботу в режим навчання із застосуванням дистанційних технологій 12 лютого.

У нашому випадку, це робота на платформі Classroom.

Уроки проводитимуться з 9.00 год. за розкладом останнього двотижневого локдауну.

Вчителям рекомендовано проводити СИНХРОННІ уроки.

детальніше »

Міносвіти і науки України: проведення ДПА в старшій школі у 2021 році (11 клас)

11.02.2021

Державна підсумкова атестація (ДПА) в старшій школі (11 клас) в 2020/2021 навчальному році проводиться відповідно до «Порядку проведення державної підсумкової атестації», наказу МОН «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти (11 клас) здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти у формі ЗНО проводиться з чотирьох предметів:

детальніше »

Оголошення

27.02.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого продовжено термін дії карантину у закладах освіти до 30 квітня 2021 року

19.02.2021

Весняні канікули в ПМГ: 29.03-04.04.2021


31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи береш ти участь в опитуванні сайту?

    Так,завжди - 26

    Так,інколи - 16

    Ніколи - 0

    Мені байдуже - 0

    Чи є ефект від опитувань на сайті?

    Думаю,що так - 23

    Так,це прояв демократії - 9

    Думаю,що незначний - 11

    Мені байдуже - 0

    Чи надсилав ти колись питання у віртприймальню?

    Так - 16

    Ні - 26

    Чи читаєш ти відповіді дирекції у віртприймальні?

    Так,всі - 31

    Так,але лише на свої питання - 3

    Ні,не читаю - 7

    (Батькам) Чи читаєте ви ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ на сайті?

    Так,часто - 21

    Так,інколи - 9

    Дуже рідко - 4

    Ніколи - 3