Обирай професії майбутнього!

10.07.2020

Чи знаєте ви, що робить «валідаторів знань», або хто такий «ментор стартапів»? Ні, це не химерні пристрої або персонажі з науково-фантастичних фільмів. Це – професії майбутнього. Людство динамічно розвивається, і безліч спеціальностей, які були так популярні в пострадянські часи просто йдуть у небуття, і на їх місце приходять нові, які відповідають очікуванням сучасного світу.Сподіваємось,що нижченаведений перелік професій,буде корисним випускникам ПМГ 2020 року.

Професії майбутнього мають схожі риси: в своїй більшості вони спрямовані на збереження екології, розробку нових технологій, які б спрощували людське життя і підкорення космосу. Ми розбили професії майбутнього на блоки, в залежності від пріоритетної сфери діяльності: Розробники-проектувальники, IT / Інтернет, Екологія, Медицина, Соціологія, Космос.

Розробники-проектувальники

Сучасні телефони, розумні годинники і самостійні будинки –  людину сьогодення важко чимось здивувати. Людство рухається в бік глобальної автоматизації та роботизації. Як це позначиться на нашому житті надалі судити складно, тому давайте просто познайомимося з передовими професіями майбутнього в сфері проектування та розробок.

Проектувальник інфраструктури Smart Home

І почнемо знайомство зі світом майбутнього з фахівця Smart Home (розумний будинок). Саме поняття «розумний будинок» містить в собі ідею повної систематизації та автономності всіх домашніх гаджетів. Кавоварка готує до вашого пробудження каву, робот-пилосос самостійно прибирається в квартирі, а вікна відкриваються на провітрювання в гарну погоду – все це незначні дрібниці, які виводять людське життя на відчутно новий рівень.
Спеціаліст, який буде займатися проектуванням, установкою і налаштуванням системи Smart Home, буде на вагу золота в майбутньому – років так через 6-8, коли ідея автономності побуту вкорениться у більшої частини населення планети. Дана професія вимагає аналітичного складу розуму, знань в сфері IT та сучасних технологій.

Проектувальник високошвидкісних залізниць

Професія не тільки майбутнього, але вже і сьогодення. Перші залізниці для високошвидкісних поїздів були побудовані в кінці 90-х років, в рамках однієї країни. Сьогодні ж створена транс’європейська мережа високошвидкісної лінії Париж-Братислава, яка з’єднає 34 мільйонів чоловік в п’яти країнах. Загальна протяжність маршруту складає 1500 км.

І хоча далеко не у всіх країнах ведеться активний розвиток теми швидкого залізничного сполучення, фахівець, який буде проектувати транспортні шляхи для поїздів, з урахуванням особливостей території і клімату, стане популярним у майбутньому. Уже сьогодні в Массачусетському технологічному інституті і Мічиганському технологічному університеті готують таких фахівців.

Проектувальник дирижаблів та інфраструктури для повітроплавання

Авіаційна галузь розвивається паралельно з космічною і скоро дирижаблі в небі не стануть асоціюватися зі стімпанком, а увійдуть в наше життя як невіддільна складова. Дирижаблі будуть конкурувати з літаками, хоча вони і поступаються їм в швидкості, вони набагато більш екологічні і, що не менш важливо – не вимагають палива. Ну і вантажність у них в рази вище, ніж у звичайних боїнгів.
Спеціаліст, який буде проектувати аеродроми, ангари, станції техобслуговування і програми для навігації дирижаблів буде необхідний в майбутньому.

IT та інтернет

В даному блоці ми не будемо перераховувати популярні сьогодні професії програмістів, розробників додатків і баз даних, а зупинимося на тих спеціальностях, які тільки з’явилися і знаходяться в стадії розвитку.

IT – проповідник

Всі чули про релігійних проповідників, або косметологічних. Але чи знаєте ви, що з 2020 року набирає популярність професія IT – проповідник. Мета його роботи – пояснювати людям нові програми і сервіси, прищеплювати цінність використання сучасних технологій. Це раніше старше покоління не знало, як комп’ютер включити, і це вважалося нормою, а сьогодні, щоб вижити і бути конкурентоспроможним потрібно бути інформаційно підкованим.
Тестувальник ігор

Сучасні ігри перестали вважатися чимось дитячим і несерйозним. Світові компанії витрачають мільярди доларів, щоб запустити нову гру з унікальним сюжетом і фантастичною графікою. Персонажі володіють своєю харизмою і характером, а людина повністю переноситися в вигаданий світ. Ігри стали частиною культури, на рівні з кіно і серіалами. Тому, така професія, як тестувальник ігор, буде тільки набирати популярність.

Менеджер цифрової смерті

Половина життя сучасної людини проходить в соціальних мережах. Тож не дивно, що після смерті потрібно навести лад не тільки у фізичних справах, але й у віртуальних. Менеджер цифрової смерті займається видаленням акаунтів, блогів і каналів покійних авторів. Професія свіжа, але з часом вона вкорениться на просторах, оскільки соціальне життя важко уявити без інтернету, а «чистити» цей простір комусь потрібно.

Екологія

2020 рік показав всю важливість екології та негативний вплив людини на її стан. Варто було ізолювати людей на місяць – і відразу очистилися річки і моря, повернулися рідкісні тварини, і повітря стало кристально чистим. Щоб підтримувати такий результат потрібно глобально переглянути наше ставлення до життя на планеті. Тема захисту навколишнього середовища буде на піку популярності в найближчі роки.

Спеціаліст з подолання екологічних катастроф

Даний фахівець працюватиме над розв’язанням масштабних екологічних проблем: «пластиковий» океан, забруднення водойм відходами виробництва, радіаційні звалища, льодовики, що тануть та парниковий ефект. Завдання не з легких, тож фахівець повинен володіти аналітичним складом розуму, розбиратися в біології та хімії, орієнтуватися в сучасних технологіях. До одного з підвидів даної професії можна віднести Портового геолога – це фахівець, який контролює екологічні показники безпеки портів, вплив судів на водну флору і фауну.

Екоаналітік добувної галузі

Це спеціальність, основна діяльність якої спрямована на запобігання екологічних катастроф, пов’язаних з видобувною діяльністю людини. Завдяки роботі даного фахівця, людство не буде шкодити довкіллю своїми діями і баланс у видобутку копалин буде дотриманий.

ГМО-агроном

Раніше вважалося, що продукти з модифікованим генним кодом небезпечні для здоров’я людини, і можуть впливати на генетику. Але сучасні вчені спростували цей міф, і вже сьогодні можна знайти фахівців, які спеціально схрещують ДНК морквини з баклажаном і в цьому немає нічого поганого. Дані фахівці будуть розвивати сільську галузь й впроваджувати в неї біотехнологічні досягнення.

Проектувальник нових органічних матеріалів

Тренд на екологічність знайшов своє місце і в індустрії краси. Багато світові бренди відмовляються від використання шкіри й хутра тварин, віддаючи перевагу штучним матеріалам. Внаслідок цього віяння на перший план вийшли матеріали, які мають натуральне походження, але не шкодять природі. Так, сьогодні можна знайти одяг з бамбука, кропиви, водоростей, коноплі, евкаліпта і багато чого іншого. Проектувальник нових органічних матеріалів буде розвивати галузь екологічного використання сировини, а також створювати нові, унікальні тканини.

Медицина

Епідемія коронавірусу показала, наскільки медицина і людство в цілому були не готові до бою з даними противником. За період пандемії медицина сильно змінилася, і цей вплив ще позначиться на професіях майбутнього. Наприклад, став дуже популярним онлайн-терапевт, з яким можна було проконсультуватися не виходячи з дому, і багато людей не стануть повертатися до звичайних походів в поліклініку.

Нейрофармаколог

Даний фахівець займається створенням препаратів, які безпосередньо впливають на роботу мозку, підвищуючи продуктивність у здорових людей. Спеціаліст повинен мати медичну освіту, глибокі пізнання в фармакології та психології, а також володіти гнучким розумом.

Біоетик

Медицина все більше переплітається з сучасними технологіями, тож на стику їх зіткнення виникла потреба у фахівці, який зміг би розв’язати спірні питання. Біоетик повинен знаходити компроміси між мораллю і впровадженням медичних досягнень у генетиці, клонування і трансплантології.

Молекулярний дієтолог

Привілей, поки що, багатих людей – особистий дієтолог. Молекулярний дієтолог – це вдосконалена версія звичайного фахівця, адже майбутній раціон він створює на підставі генетичного аналізу клієнта, його фізіологічних особливостей, а також молекулярного складу їжі. Даний фахівець допоможе боротися не тільки з ожирінням, але і з багатьма захворюваннями, які виникають на тлі неправильного харчування (цукровий діабет, атеросклероз, артеріальна гіпертензія, захворювання нирок і т.д.)

Соціологія

Спеціаліст по образу майбутнього для дитини

Суть роботи – формування приблизного способу життя для дитини, намічаючи траєкторію його розвитку. Звичайно, все це відбувається за бажанням батьків, які розуміють сильні і слабкі сторони своєї дитини, її здібності. Експерт повинен підібрати оптимальні навчальні програми, курси та план розвитку на певний проміжок часу.

Ментор стартапів

Оскільки розвивати свою справу вигідно і перспективно, на цьому стало можливим заробляти. Істинний ментор повинен мати власні успішні проекти, для того щоб на їхньому прикладі пояснювати особливості просування і секрети успіху молодим стартаперам. Професія сучасна і дуже прибуткова.

Валідатор знань

Цей фахівець прийшов на заміну звичайним шкільним і університетським комісіям. Суть його роботи полягає в розробці нових систем оцінювання знань та умінь, які можна застосувати в освітній системі. Спеціаліст повинен бути всебічно розвиненою людиною з хорошим логічним мисленням і вищою освітою.

Космос

Після запуску Crew Dragon ні у кого не залишилося сумнівів, що людство вийшло на новий рівень спілкування з космосом. Завдяки розробкам Ілона Маска космічна індустрія зробила семимильний крок вперед, і таке поняття як «космотуризм» скоро стане повсякденним для всіх нас.

Космогеолог / космобіолог

На МКС вже довгі роки проводяться різні експерименти в умовах невагомості, в тому числі пов’язані з флорою. У зв’язку з наявним прогресом, унікальні спеціальності, які дозволяють вивчати корисні копалини на Місяці і астероїдах, інопланетну фауну стануть широкодоступними і популярними.

Менеджер по космотуризму

Як і звичайний менеджер, даний фахівець розроблятиме туристичні програми, з єдиною різницею –  подорож буде в космос. Професія з’явиться тільки з запуском туристичних шатлів, яке планується до 2025 року.

Оголошення

30.04.2021

З 05 по 17 травня у всіх школах міста в 5-11-х класах буде продовжено навчання із застосуванням дистанційних технологій (у ПМГ Classroom).1-4 класи навчатимуться у звичному режимі.

24.04.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого продовжено термін дії карантину у закладах освіти до 30 червня 2021 року

29.03.2021

З 12 квітня розпочнеться прийом документів для зарахування до 1-х класів (два класи по 30 осіб). Останній день прийому документів - 31 травня 2021 року. Для подачі документів та дотримання карантинних вимог, обов'язковий попередній запис у секретаря з 5 квітня за телефоном 337121.

Нагадуємо, наявність довідок 086-1/о та 063 (щеплення) є обов'язковою.


Детальніше >>

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Як ти сприйняв новину про продовження онлайн навчання до 17.

    Нормально,я вмію вправно працювати - 24

    Зі смутком,набрило сидіти за ПК - 6

    Вкрай негативно,це не навчання - 5

    Мені байдуже - 4

    Які аспекти онлайн навчання в ПМГ найпроблемніші?

    Низька активність гімназистів - 5

    Погане володіння технологією гімназистами - 1

    Погане володіння технологією вчителем - 6

    Не виставляються оцінки - 5

    Не даються домашні завдання - 0

    Не вчасно розпочинається урок - 0

    Не вчасно закінчується урок - 3

    Все гаразд - 18

    Яка причина "ховання" учнів за аватарками?

    Приховують свою відсутність на уроці - 10

    Не готові до уроку - 7

    Не причепурились до уроку - 12

    Мають технічні проблеми - 8

    Інше - 3

    Яка причина вимкненої камери на уроці?

    Приховують свою відсутність на уроці - 10

    Не готові до уроку - 3

    Не причепурились до уроку - 14

    Мають технічні проблеми - 8

    Щоб не побачили,що вони не в Черкасах - 0

    Інше - 4

    Чи відзначала твоя сім'я Великдень-2021?

    Так,це у нас традиція - 36

    Ні,у нас немає такої традиції - 4