PTPI

PTPIВже багато років в нашій гімназії працює учнівський осередок міжнародної організації People to People International. People to People International(PTPI), з штаб-квартирою в Канзас Сіті, Місурі, США, була заснована президентом Сполучених Штатів Америки Дуайтом Ейзенхауером 11 вересня 1956 року, щоб зміцнити міжнародні відносини в освітніх, культурних та гуманітарних сферах.

Визначна історія PTPІ створювалася зусиллями багатьох людей, серед яких такі видатні особистості,як Джойс Холл - засновниця компанії Hallmark Cards, Мері Ейзенхауер - онука президента Ейзенхауера, Уолт Дісней, Чарльз Шульц - художник, відомі актори - Боб Хоуп та Гарі Сініз, а також вражаюча кількість невтомних волонтерів, які працюють по всьому світу проголошуючи девіз РТРІ "Мир через взаєморозуміння".

Certificate of RecognitionЗавдання PTPI - зміцнити міжнародне взаєморозуміння і дружні відносини між країнами в освітніх, культурних та гуманітарних сферах, включаючи обмін ідеями та досвідом представниками різних країн і різноманітних культур. PTPI співпрацює з багатьма іншими організаціями, які мають такий самий рід діяльності та таку саму мету.
People to People International націлений на укріплення культурних зв'язків в межах кожного суспільства і між різними спільнотами та націями. Толерантність та взаємне розуміння - головні теми, навколо яких сконцентрована діяльність РТРІ. Не будучи урядовою або політичною організацією PTPI підтримує головні цілі та завдання його засновника Дуайта Ейзенхауера. Він вважав, що глибше взаєморозуміння між окремими людьми та народами у всьому світі відкриває притаманні всім загальнолюдські цінності та надихає на співпрацю. Внаслідок цього ми всі виграємо завдяки різним підходам до вирішення спільних проблем. Якщо люди будуть краще розуміти представників інших культур, вони будуть більш толерантними та здатними до сприйняття відмінностей. "Я глибоко переконаний, що прості люди можуть бути набагато еффективнішими, ніж уряди країн в плані укріплення взаємовідносин та встановлення миру у всьому світі'', казав Д. Ейзенхауер.

Члени People to People International є різноплановою полікультурною мережею, яка спрямована на розвиток міжнаціонального розуміння та співробітництвa шляхом обміну ідеями та досвідом. Вони беруть участь у різноманітних місцевих та міжнародних заходах, що проводяться громадськими осередками.
Громадські осередки, які є основою People to People International, втілюють в життя ідеї міжнаціонального розуміння і освіти на місцевому рівні. Тисячі студентів і дорослих задіяні в мережах громадських осередків на території США, Латинської Америки, Африки, Азії, Європи та Близького Сходу.

Громадські осередки РТРІ поділяються на дорослі, студентські та учнівські. Учнівські осередки - це групи членів асоціації, які дають учням ( 13-18 років) можливість щоденно втілювати в життя основні принципи People to Peоple International. Вони беруть участь в заходах, присвячених культурному взаєморозумінню та гуманізму. Таким чином, члени учнівських осередків набувають навичок лідерства та колективної роботи, результатом якої є формування особистості учнів і шанобливе ставлення до представників інших народів та культур.

Сам Дуайт Ейзенхауер неодноразово проголошував, що сьогоднішня молодь є завтрашніми лідерами. Також, він палко вірив в прагнення всіх народів жити в мирі. Наслідуючи його принципи, учнівські осередки PTPI опікуються розвитком молоді в позитивному напрямку, який дасть сьогоднішнім учням можливість стати гідними громадянами світу.

Саме такий осередок був створений в Першій міській гімназії м. Черкас в 2006 р. з ініціативи та за підтримки віце-президента Українського руху "Педагоги за мир та взаєморозуміння" В.В.Дзябенко. Таким чином, ми стали одним з перших учнівських осередків РТРІ в Україні. Того ж року нашу гімназію відвідала координатор європейської філії РТРІ Верена Денк, яка провела плідну зустріч з нашими учнями, влаштувавши семінар та практичні заняття. На сьогодні учнівський осередок People to People International Першої міської гімназії м. Черкас налічує 22 члена. Президент осередка - гімназистка 11-а класу Каріна Ляшенко.

За минулі роки діяльність нашого осередка 16 разів висвітлювалась на сторінках таких видань, як "European Newsletter", "Europe", "Our World", "Student Chapters" та на веб-сайті People to People International. Учні гімназії брали участь в численних акціях місцевого значення ( « Ні - шкідливим звичкам», «Чисте довкілля», «Збережемо Дніпро для майбутніх поколінь» та ін.), а також в міжнародних проектах, запроваджених РТРІ ( «Global Youth Service Day», «Team Peace Challenge»). В 2006 р. члени осередку зібрали близько 500 гривень на спорудження майданчика для сміття в нашому мікрорайоні, і крім того, прибрали і вивезли 300 кг сміття зі схилів Дніпра. В тому ж році представники осередку на чолі з президентом Валерією Іонан, брали участь в Національному форумі в Києві, де вони зустрічалися з членами Верховної Ради і представниками Європейського Співтовариства. В 2007 р. наші гімназисти провели ряд заходів, присвячених Міжнародному дню води, а також взяли активну участь в святкуванні Дня Європи, що включало в себе лекції для учнів молодших класів, брейн-ринг для старшокласників та опитування серед жителів міста з приводу вступу України до ЄС. Протягом 2008 р. члени студентського осередку підготували ряд мультимедійних проектів, присвячених подоланню шкідливих звичок серед молоді. В 2009 р. вони взяли участь в міжнародному проекті, сутність якого полягала в листуванні з іншими осередками і обговоренні проблем, які постають перед молоддю сьогодні. 2010 рік гімназисти зустріли акцією по збору коштів для закупівлі меблів в гімназію, а також ввійшли в склад групи, що приймала в стінах гімназії Надзвичайного і Повноважного посла Аргентинської республіки в Україні Ліли Ролдан Васкес де Муан.

Члени осередку неодноразово були учасниками міжнародних форумів та конференцій, що проводилися під егідою PTPI. В 2013 президент гімназійного осередку Каріна Ляшенко отримала грант на участь у Всесвітньому Молодіжному Форумі в Вашингтоні, США. За свій внесок в справу миру, розуміння та позитивні зміни в суспільстві учнівський осередок РТРІ Першої міської гімназії м. Черкас був чотири рази нагороджений Почесними сертифікатами, а в 2010, 2011 та 2012 роках члени осередку отримали Бронзову нагороду People to People International та персональну подяку Президента РТРІ Мері Джейн Ейзенхауер.

Ми маємо великі плани на майбутнє і сподіваємося, що з роками, коли на зміну нинішнім гімназистам прийдуть нові покоління вони так само активно і натхненно будуть продовжувати справу миру, співпраці та взаєморозуміння між народами.


Відредаговано 13.10.2013

Оголошення

19.06.2024

Останнє річне оцінювання для тих екстернів,хто не зміг його скласти у червні, проводитиметься наприкінці серпня.

Слідкуйте за оголошеннями сайту.

13.06.2024

ПП "Інтарсія" виготовляє гімназійну форму для першокласників,тел. 0984276412,0930147560

Форму можна замовити і в інших виробників.

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ
    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!